Олексій Гончарук: Уряд вперше створив карту наявних і необхідних соціальних об’єктів

0

Уперше в історії України Уряд створив карту, на якій змодельовано всі існуючі та ті, які необхідно побудувати, об’єкти надання публічних послуг: дитячі садки, школи, медичні заклади, кінотеатри, бібліотеки. На карті зібрано дані про 150 тисяч об’єктів.

«Спочатку ми зібрали на карті інформацію про те, що фактично є зараз. Паралельно міністерства розробили власні стандарти забезпечення надання (доступності) до публічних сервісів та послуг для людей. Ми проаналізували, що у нас є, співставили їх зі стандартами, які надали міністерства. На основі цього моделюємо ідеальну мережу соціальних та інфраструктурних об’єктів, яка має існувати в країні», – сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час наради з керівниками обласних адміністрацій.

Наприклад, нині в країні є 856 опорних шкіл, а потрібно – більше 2,1 тисяч.

«Уряд разом із місцевою владою має сформувати таку інфраструктуру, яка існуватиме не для зручності держави, а співпадатиме з реальними потребами людей. Це стосується медицини, освіти, безпеки, послуг. Зараз у нас реформа децентралізації не зовсім ефективна, зокрема, і через відсутність чітких вимірюваних критеріїв, що і для чого зробила місцева влада», – наголосив Олексій Гончарук.

Саме тому з наступного року Уряд вводить системну оцінку показників роботи голів облдержадміністрацій.

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України

Про автора

Коментувати