В Україну прийшов грип-вбивця: лікарі б’ють на сполох

0

У цьому епідсезоні – з осені 2019 по весну 2020 року – Україну  атакував новий вид грипу.

Вже є жертви.

Напередодні Нового року, 31 грудня в Житомирській області від грипу помер чоловік. А 18 грудня в Одеській області від грипу помер однорічна дитина. Ще дві смерті зафіксовані в Харківській області – там померла 62-річна жінка і дитина.

“В отличие от прошлогодней эпидемии, главенствовать теперь будут сразу два штамма заболевания – типа А Brisbane (Н1N1) и Kansas (Н3N2). Оба они отличаются от предшественников тем, что существенно отличаются по антигенной и генетической структуре, – рассказала MedOboz профессор, заведующая отделением респираторных и других вирусных инфекций Института эпидемиологии и инфекционных заболеваний им. Л.В. Громашевского Алла Мироненко. – То есть, ни у кого из нас нет иммунитета к этим вирусам”.

Професор відзначає, що Н1N1 найбільш небезпечний для молодих людей працездатного віку, в групі ризику Н3N2 – літні люди і пацієнти з хронічними захворюваннями.

Врятуватися допоможе вакцинація

Як вже говорилося, обидва штаму вірусу є новими (точніше, неабияк мутують старими), тому антитіл на них не може бути ні в кого. І щоб уникнути зараження або максимально полегшити перебіг захворювання, варто пройти вакцинацію.

“Пацієнтам ставляться трикомпонентні вакцини, які провокують вироблення антитіл відразу до декількох штамів вірусу”, – додала професор.

При цьому експерт уточнила, що на 100% щеплення не може гарантувати, що вірус до вас не “прилипне”, однак якщо зараження і станеться, то наслідки його будуть набагато легше.

Про автора

Коментувати