Володимир Зеленський наголосив на важливості початку масштабного будівництва доріг та продовженні реформи медичної галузі.

0

Володимир Зеленський заслухав звіт уряду щодо виконання указів Президента.

Президент України Володимир Зеленський провів нараду за участю представників Кабінету Міністрів і Верховної Ради, присвячену виконанню поставлених перед урядом завдань та планам на найближче майбутнє.

«Видано два укази Президента щодо завдань уряду й парламенту з економічних та соціальних питань. 30 завдань виконано, 13 виконані частково або перебувають у процесі виконання, дев’ять завдань не виконано», – сказав Глава держави на початку зустрічі.

Зокрема, за його словами, Міністерство розвитку громад та територій не виконало завдання щодо розробки законопроекту про підвищення спроможності Агенції регіонального розвитку, щодо посилення конкурентоспроможності регіонів, забезпечення розробки та затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2028 роки. Міністерство енергетики та захисту довкілля не виконало завдання щодо укладення угоди про розподіл продукції та щодо запровадження системи інтегрованих дозволів на викиди забруднювальних речовин, а також щодо реформи Держекоінспекції. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства не вжило заходів щодо зменшення нелегальної зайнятості та детінізації доходів населення. Міністерство інфраструктури не розробило законопроект про реформування залізничних перевезень.

Також Президент наголосив, що Верховна Рада досі не розглянула законопроекти про внутрішній водний транспорт, про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор, про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо підвищення ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності.

Володимир Зеленський закликав уряд і парламент активізувати роботу.

Також Глава держави запропонував спрямувати кошти у розмірі 2,9 млрд доларів США, які НАК «Нафтогаз України» отримала від компанії «Газпром», на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток медичної галузі.

«Ми плануємо додатково спрямувати кошти на будівництво доріг – це наш інфраструктурний пріоритет, на інші інфраструктурні проекти, на медичну сферу та енергоефективність. Один з планів – побудувати понад 200 приймальних відділень медичної допомоги по всій Україні», –

зауважив Президент та запропонував Кабінету Міністрів підготувати у двотижневий термін необхідні проекти документів.

У питанні реформування спиртової галузі Глава держави зробив акцент на важливості запровадження електронної акцизної марки, імплементації закону «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту», а також на лібералізації ринку.

Міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що вже запущено сервіс перевірки акцизних марок.

«З 14 лютого цей сервіс запрацює в режимі сканування телефоном… До 1 березня електронна марка в тестовому режимі буде запущена повністю. І після того як ми в тестовому режимі його вивчимо та опрацюємо протягом місяця, ми завершимо законопроект, який запровадить не в тестовому режимі, а повноцінно», – розповіла вона.

Глава держави також очікує, що Кабінет Міністрів упродовж двох місяців ухвалить усі необхідні підзаконні акти та розпочне підготовку «Укрспирту» до приватизації.

Крім того, правоохоронні органи разом з урядом та Офісом Президента мають активізувати боротьбу з нелегальним обігом спирту.

Також, за словами Прем’єр-міністра, триває робота над покращенням покриття Інтернетом віддалених куточків України.

«Для цього ми разом з мобільними операторами та регулятором домовилися про можливість використання нового діапазону частот. Це дасть нам можливість вже влітку істотно покращити якість зв’язку на малозаселених територіях», – сказав він.

Про автора

Коментувати