Нова медреформа витрусить з українців гроші: за які послуги доведеться платити

0

Українцям розширили перелік платних і безкоштовних медпослуг

 

З 1 квітня в Україні стартує медична програма, яка дозволить пацієнтам користуватися певними медичними послугами безкоштовно. Нововведення стане можливим завдяки грошовому вкладенню Національної служби здоров’я України, пише РБК-Україна.

Безкоштовними для українців стануть такі послуги: екстрена, первинна, спеціалізована амбулаторна, госпітальна, паліативна допомога, а також різні дослідження в області онкології, реабілітація та консультації і обстеження для вагітних і породіль.

Є і підводні камені, які не дозволять громадянам країни скористатися безкоштовними послугами. Для цього потрібно буде виконати деякі умови. Щоб піти в лабораторію, на діагностику або навіть на консультацію у потрібного лікаря, обов’язковою вимогою є направлення сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

Повністю безкоштовно можна буде відвідати педіатра, акушера-гінеколога, психіатра та нарколога. Напрямок не потрібно буде брати до стоматолога, хоча такі послуги оплачуються державою тільки для дітей до 16 років.

Без грошей почнуть надавати допомогу в невідкладних випадках.

Платними залишаться медпослуги на дому, з застосуванням телемедицини (кардіограма на дому, консультація кардіолога), для іноземців та медобслуговування за договором зі страховими організаціями.

Також потрібно буде платити за мікробіологічні, паразитологічні, молекулярно-генетичні, хімічні, токсикологічні або фізичні дослідження, які не відносяться до медичної допомоги населенню.

Вартість платних послуг визначатиме сама лікарня, але при цьому за законом таких послуг не може бути більше 20% від усіх медичних послуг. Норма залишиться такою до 2024 року, а після цього кількість платних послуг може стати більше.

Про автора

Коментувати