В Нових Санджарах паніка. Місцеві жителі проти розміщення інфікованих коронавірусом(COVID-19) українців

0

Місцеві запевняють — медичний центр не має відповідного обладнання, у разі виникнення хвороби, це стане справжньою катастрофою.

Поруч з Медичним центром Національної гвардії України “Нові Санжари” зібралися місцеві жителі. Причина пікету – розповсюдження інформації щодо прибуття у санаторій українців, яких через епідемію коронавірусу евакуювали з Уханю.

Журналістам вдалося поспілкуватися з головою Новосанжарської об’єднаної територіальної громади Інною Кобою, яка також перебувала на пікеті. Вона розповіла, що на місце події викликали представника Служби безпеки України. За її словами, зранку 20 лютого зберуть позачергову сесію, щоб вирішити це питання. Голова ОТГ повідомила, що нічого не знала про подію, доки не зібралися люди.

” – Місця розміщення не розголошується з метою забезпечення безпеки громадян” – каже очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.

На разі на в’їзд до міста почали звозити військових на автобусах та бронеавтомобілі. Сьогодні вранці місцеві блокували дорогу, палять шини. Між протестувальниками та поліцією сталися сутички. На місце події вирушило керівництво області.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=rYLFdKni8fg&feature=emb_logo

 

Повідомляємо що літак із евакуйованими українцями з Китаю 9:40 ранку приземлився у аеропорту “Бориспіль” на дозаправку. Далі літак направиться  у Міжнародний аеропорт міста Харків.

На борту повітряного судна авіакомпанії SkyUp перебувають 45 громадян України і 27 іноземців, а також екіпаж і супроводжуючі лікарі.

Неодноразові суворі санітарно-епідеміологічні перевірки стану їхнього здоров’я, проведені китайською владою під час посадки на борт у КНР, під час проміжної посадки в м. Алма-Ати у Казахстані, а також контроль їхнього стану на борту літака під час польоту фаховими лікарями МОЗ України підтвердили, що всі евакуйовані не мають жодних симптомів хвороби і є здоровими.

Після прибуття усіма особами на борту буде пройдено належний прикордонний контроль із дотриманням всіх норм і правил санітарно-епідеміологічної безпеки відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил Всесвітньої організації охорони здоров’я у спеціальній відокремленій зоні летовища.

Спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції їх буде доправлено на територію медичного центру Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавської області.

Протягом 14 днів там вони перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки. Всі протиправні спроби перешкоджання розміщенню евакуйованих на цьому об’єкті або порушення режиму їхньої обсервації будуть припинені Нацполіцією та Нацгвардією відповідно до вимог Закону та рішення урядового штабу.

МВС України констатує, що загрози здоров’ю громадян відсутні, спільно з МОЗ проводяться активні профілактичні заходи.

Влада закликає громадян України не піддаватися на провокації, не порушувати Закон, дотримуватися публічного порядку і безпеки, не скоювати протиправних дій та з розумінням поставитися до необхідності вжиття таких тимчасових обмежувальних заходів щодо наших громадян та іноземців, які потребують допомоги держави Україна у складній ситуації.

Про автора

Коментувати