В Україні вперше за 120 років можуть обмежити права водокористувачів через теплу зиму

0

Державне агентство водних ресурсів України вперше може обмежити права водокористувачів. Це викликано аномально теплими восени і взимку і низькою водністю більшості річок.

Про це повідомляє сайт Держводагентства.

Вперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження використання води. Для цього у Держводагентства є всі законодавчі підстави.

Так, стаття 45 Водного кодексу України говорить, що в разі настання маловоддя можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

При цьому в агентстві заспокоїли, що в разі прийняття таких заходів пріоритетним буде забезпечення питних і побутових потреб українців.

Також у відомстві заявили з посиланням на Укргідрометцентр, що у більшості річок країни спостерігається низька водність. Тому в цьому році весняного водопілля не буде. Маловоддя може привести до пересихання невеликих водотоків.

3 березня міжвідомча комісія за погодженням режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховища в контексті таких несприятливих умов і вираженого маловоддя погоджувала режими роботи водосховищ в березні 2020 року. Учасники заходу домовилися в разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води в каскаді водосховищ зібрати оперативну робочу групу, яка розгляне необхідність коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.

Про автора

Коментувати