З 1 січня з України заборонено вивозити ліс

0

З 1 січня 2017 року і упродовж 10 років в Україні діятиме заборона на вивезення за межі України лісоматеріалів необроблених деревних порід сосни. Про це нагадав один з ініціаторів та співавторів чинного Закону про мораторій на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді (чинний Закон № 325-VIII) Микола Томенко, – повідомляє Обозреватель.

Відповідно до ст. 2 Закону, «тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД): … ДЕРЕВНИХ ПОРІД СОСНИ – з 1 січня 2017 року».

Отож, як мінімум, до 1 січня 2027 року будь-який так званий ліс-кругляк (а нагадаємо, що з 1 листопада 2015 року вже діє заборона на експорт так званого «твердого лісу» – дуба, граба тощо) вивозити за межі нашої держави ЗАБОРОНЕНО. Тепер з України можна вивозити лише пиломатеріали.

Відтак необхідно забезпечити виконання даного Закону, як це й передбачено у прикінцевих положеннях даного Закону.

«Оскільки наступний рік починається з такої доброї новини для національної економіки, енергетичної незалежності України та її довкілля, то, дай Бог, щоб і весь 2017 рік пішов на користь нашій рідній країні! Бо національне багатство – ліс – нам самим знадобиться!» – йдеться у блозі Томенка.

Сподобалося? Підпишіться на наші сторінки в соціальних мережах Facebook та Vkontakte.

Про автора

Коментувати