ОБЕРЕЖНО! У Горішніх Плавнях на чоловіка напав собака (Поради кінолога)

0

Собака — друг, але не всякий і не завжди. У собак, як і у будь-яких інших істот, може бути різний настрій і різне ставлення до людей, у тому числі й дуже агресивне.

Так, днями, на вулиці Конституції біля школи № 4 пес вкусив 36-річного горішньоплавнянина. Про це повідомили у міській лікарні.

Медики діагностували у чоловіка рвану рану лівої гомілки, після чого відразу ж надали постраждалому першу медичну допомогу.

Вважаємо, що будь-якій людині потрібно знати, як поводитися з собаками, особливо — з незнайомими, і що робити, якщо собака збирається нападати, чи вже напала. Тому ми звернулися за порадами правил поводження при зустрічі з собаками до кінолога Артема Вознюченко.

Правило 1. Якщо ви бачите собаку, яка рухається вам назустріч, то намагайтеся змінити маршрут. Спробуйте перейти на інший бік дороги або звернути куди-небудь. Перш за все, уникайте тих місць, де можлива зустріч із собаками. У бродячих собак, як правило, існує чіткий розподіл території проживання. Особливо намагайтеся уникнути зустрічі з ними в період сильного голоду, тобто взимку, а також у періоди розмноження та вигодовування цуценят, що відбувається переважно навесні та на початку літа.

Правило 2. При вигляді великих собак поводитися потрібно максимально спокійно, нічим не видаючи свого хвилювання. Вчені довели, що собака дуже гостро реагує на викид адреналіну, яким супроводжується людський страх. Також слід пам’ятати, що мала собака теж має зуби. Тож не слід намагатися покликати, погладити, чи погодувати чужу собаку.

  Правило 3. Якщо собака виявила до вас цікавість (біжить слідом, намагається понюхати), не провокуйте її. Адже у більшості нападів, агресія собак спровокована людиною. Менш упевнено собака почуває себе тоді, коли вона не бачить свого хазяїна або порушує межу території, яку охороняє. Тому, якщо можливо, то тварину слід поставити в незручне становище, тобто відступити, щоб собака виявився в іншій обстановці. Це може зменшити його агресивність.

Правило 4. Ніколи не дивіться бродячим псам в очі — жодна собака не любить подібних «дуелей поглядами», вони можуть дратувати пса і тим самим підштовхувати його до нападу на кривдника.

Правило 5. Якщо собака поводиться агресивно, відразу тікати не рекомендується, адже тварини бігають швидше, ніж люди. Якщо вам здається, що напад неминучий, то відходити необхідно наступним чином: задкувати, але в жодному разі не тікати. І водночас шукати очима безпечне місце поблизу: огорожу, височину, автомобіль. Станьте спиною до цього місця, захистіть свій тил.

Правило 6. Спробуйте відвернути увагу собаки: киньте їй яку-небудь «приманку», яку вона в азартному угарі зможе прийняти за людини. Таким предметом може стати ваша куртка, сумка, пакет з продуктами.

Правило 7. Якщо цих речей у вас немає, візьміть що попадеться під руку — камінь, пісок, бруд, палицю і захищайтеся. Але не усі ці предмети варто кидати. Палицею можна утримувати тварину на відстані. Собаку, що нападає, може збентежити неадекватна поведінка людини, коли вона поводиться не так, як очікує тварина.

Правило 8. Саме погане, що може людина зробити в бійці із собакою, — пасивний захист. Ось тоді людина постраждає обов’язково більше, ніж коли вона буде активно оборонятися. Але якщо собаці вдалося вас звалити на землю, закрийте руками, зігнутими у ліктях обличчя і шию і постарайтеся не рухатися, тоді собака втратить до вас інтерес.

Правило 9. Найбільш уразливі частини тіла в собаки: кінчик носа, перенісся, потилична частина й тім’ячко за вухами, сонячне сплетіння, ребра, суглоби лабетів, куприк. При нападі бийте по уразливих місцях, намагайтеся повалити звіра. Собака, що лежить, вже не боєць.

Правило 10. Кличте на допомогу. Якщо до вас підійдуть люди, то собака зрозуміє, що її сили менші, і відступить.

 

Будьте обачні та бережіть себе!

 

Автор: Ян Бондаренко

Про автора

Коментувати