В Україні відзначають посилення цензури в ЗМІ

0

Міжнародне співтовариство, так само, як і національні агентства, відзначають посилення регулювання діяльності засобів масової інформації в Україні. Авторитетні ЗМІ Німеччини, Австрії та Швейцарії повідомляють, що цензура в країні почала виникати у зв’язку з посиленням протистояння і боротьби з країною агресором – Росією. Особливий шум піднявся з-за нелегального закриття радіо каналу Радіо Вєсті.

На думку найбільших міжнародних ЗМІ, український уряд серйозно береться за цензуру і «карає» опозиційних представників. Нещодавно стало відомо, що ліцензія Радіо Вєсті була відкликана на нелегальній основі тільки лише через те, що єдиний ефір вийшов з трансляцією бойовиків з окупованих територій. При цьому, громадськість висловлювала протест даного рішення уряду. Підтримка з боку міжнародних колег також не вплинула на ситуацію.

«Ми використовуємо всі інструменти захисту Радіо Вєсті в правовому полі, нас підтримала величезна спільнота експертів, лідерів думок і прихильників демократії в усьому світі. Ми не відступимося від боротьби за своє право мовлення і зробимо все, щоб про неї почули за межами України», – коментує голова Медіа Холдингу Вєсті Україна Ольга Семченко.

Міжнародні видавництва Neue Zürcher Zeitung, Deutschlandfunk і Der Standard відзначають, що за останніми спостереженнями, в Україні стає складніше захищати свободу слова. Уряд починає серйозно контролювати всі мас-медіа з тим, щоб встановлювати над ними нагляд і фільтрувати ту інформацію, яка виходить друком або ефір.

Нагадаємо, на увазі недавніх подій Міжнародна і Європейська федерації журналістів вже засудили політику Нацради, а також закликали регулятора негайно повернути найбільшої радіостанції України розмовного формату можливість мовлення.

Про автора

Коментувати