Сьогодні в Україні відзначають Міжнародний день миротворців ООН

0
Сьогодні, 29 травня, в Україні відзначають Міжнародний день миротворців ООН. Більше півтисячі українських військових виконують миротворчі місії у восьми країнах світу. За службу в місіях майже усіх миротворців нагороджено відзнаками ООН.

За сімнадцять років миротворчої діяльності українських військових Україна увійшла в першу двадцятку активних держав-миротворців. У рамках співробітництва з НАТО та ООН українські миротворці побували в Косово, Лівані, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Іраку та інших гарячих точках.

Найчисленніший контингент – у Ліберії, де близько трьохсот українських пілотів за допомогою вертольотів забезпечують повітряне супроводження делегацій, перевезення вантажу, евакуацію населення, охорону кордону і тому подібне. Напередодні свята представник Генерального секретаря ООН в Ліберії Елен Маргарет Лой заявила, що ООН пишається українськими миротворцями, і нагородила їх медалями “за службу миру”.

Водночас, в Україні миротворці, готуючись до серйозних завдань, нерідко стикаються з такими проблемами, як відсутність мастил, грошей на пальне для тренувальних польотів, коштів для обслуговування аеромобільної та наземної техніки.

Причому, Україна отримує щороку понад сто мільйонів гривень компенсацій за участь у місіях. За участь українських миротворчих контингентів у міжнародних миротворчих операціях в 2008 році до загального фонду Державного бюджету України надійшли компенсаційні виплати у розмірі 103,4 млн грн.

За роки місій Україна втратила 47 військових, серед них одна жінка. Ще понад 100 військовослужбовців отримали поранення.

Про автора

Коментувати