Війна торгівлі не завада

0

Доки можновладці від початку 2014 року розповідають про скорочення будь-яких контактів з країною-агресором, зокрема й торговельних, вітчизняна статистика констатує протилежне. Згідно статистичних даних Україна збільшила імпорт нафтових продуктів з РФ майже на 82%, що призвело до загального зростання імпорту з сусідньої країни на 38%. За першу половину поточного року експорт нашої країни до РФ становив 2,28 млрд. дол. США, а імпорт – 3,55 млрд. дол. США, тобто за всіх нинішніх реалій у відносинах з РФ наша країна має й негативне сальдо торгового балансу: майже на 1,27 млрд. дол. США Україна більше закуповує, ніж продає. У порівнянні з першою половиною 2016 року експорт до Росії зріс на 20,9%, імпорт – на 38,7%.

В структурі імпорту з РФ найбільшу питому вагу складають нафтопродукти, за ними слідують добрива, потім – ядерні реактори і машини, і замикають цей перелік чорні метали, пластмасові матеріали та продукти неорганічної хімії.

Водночас вітчизняні статисти втішають: говорити про відновлення торгівельних відносин між Україною і РФ немає жодного сенсу. Наприклад, у 2010 році експорт України до РФ складав 13,4 млрд. дол. США, імпорт – 22,2 млрд. дол. США. В 2016 році ці цифри становили 3,5 млрд. дол. США та 5,1 млрд. дол. США відповідно. За 8 місяців поточного року експорт України до країни-агресора становить 2,6 млрд. дол. США, імпорт – 4,2 млрд. дол. США. Та більшість погоджується, що на фоні існуючих взаємовідносин і постійних закликів про повне припинення торгівлі дані факти продовжують дивувати.

Коментувати