За неякісну комуналку будуть карати – Рада підтримала нову реформу

0

Верховна Рада ухвалила закон про житлово-комунальні послуги. Документ підтримали 262 народних депутатів, повідомляє УНН.

Законом передбачається, що тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків коли вони є регульованими. У такому разі тарифи встановлюються державними органами або органами місцевого самоврядування.

Передбачається впровадження плати за управління багатоквартирним будинком.

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу. Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором.

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення.

Також встановлять відповідальність за надання неякісних комунальних послуг.

Рахунки за газ будуть виставлятися на підставі квартирних лічильників. Передбачається встановлення пені у розмірі 0,01% за кожний день прострочення виплат.

Про автора

Коментувати