ДЕРЕВА, КВІТИ ТА КУЩІ: ПРОСТИЙ ПРИКЛАД ТЕНДЕРНОЇ СХЕМИ У КРЕМЕНЧУЦІ ТА ГОРІШНІХ ПЛАВНЯХ З ПІДСТАВНОЮ КОМПАНІЄЮ

0

Відповідно до опублікованої інформації в системі «Prozorro», у 2017 році були укладені досить цікаві договори на поставку продукції за наступними тендерами:

1) 05.04.2017 р. – «Посадковий матеріал дерев та кущів», замовник КП «СпецЕко» м. Горішні Плавні на загальну суму 927 263 грн.

2) 03.05.2017 р. – «Розсадницька продукція», замовник – КП «Благоустрій Кременчука» на загальну суму 2 200 063 грн.

Оскільки сума обох закупівель була вище за встановлений Законом України «Про публічні закупівлі» поріг у 200 000 грн., замовники (КП «Благоустрій Кременчука» та КП «СпецЕко») зобов’язані були провести відкриті торги у формі аукціону, на яких незалежні учасники (як мінімум двоє) боролися б за виграш у тендері шляхом зменшення ціни. Правильно проведені закупівлі, у такому випадку, суттєво зберігають кошти платників податків та стимулюють приватних підприємців. Про це пише Кремінь.Антикор.

Як все відбулося насправді? У обох закупівлях брали участь ТОВ «Голландські троянди» (код ЄДРПОУ – 30941257) та ТОВ «Грінсад» (код ЄДРПОУ – 38204969). Також варто зауважити, що в тендері за замовленням КП «Благоустрій Кременчука» «змагалися» виключно ці 2 компанії, тоді як у тендері за замовленням КП «СпецЕко» додатково брала участь ФОП Лейвіна І.Б.

Так от, ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад» на момент проведення обох закупівель були співзасновниками третьої, спільної компанії – Асоціація «Українська рослинна індустрія» (код ЄДРПОУ – 40223467), тобто були у статусі афілійованих осіб.

Про це можна дізнатися, по-перше, за допомогою аналітичної системи YouControl (скріншот додається до публікації), де зазначено, що до 25.09.2017 р. у вказаної Асоціації було 4 засновники (наразі 3), два з яких – ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад»;

по-друге, на сайті «Української рослинної індустрії» у вкладці «Учасники» перелічені, окрім інших, Грінсад та Гарди (посилання на сайт – http://auri.org.ua/member/).

Щодо юридичної оцінки такої штучної конкуренції, то згідно п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник (в нашому випадку КП «Благоустрій Кременчука» та КП «СпецЕко») приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі.

Цікавим видається і той факт, що у опублікованій тендерній документації на сайті «Prozorro» містяться офіційні довідки ТОВ «Голландські троянди» та ТОВ «Грінсад», в яких вони зазначають, що не пов’язані з іншими учасниками тендеру, тобто між собою.

Підсумок невтішний – можна лише надіятися на те, що вказані фірми під час проведення публічних закупівель ніяким чином не співпрацювали, а бюджетні кошти Кременчука та Горішніх Плавнів були витрачені ефективно.

 

Про автора

Коментувати