В Україні почали брати більше кредитів

0

У ІІІ кварталі гривневі корпоративні кредити збільшилися на 4,8% – понад 20 млрд грн. Раніше зростання кредитів у гривні було переважно наслідком реструктуризації старих валютних кредитів. Однак, у ІІІ кварталі банки надавали нові короткі кредити стратегічним підприємствам та компаніям з іноземними інвестиціями, повідомили у прес-службі Нацбанку.

Бізнес-кредитування наростили усі групи банків, крім Приватбанку. Роздрібне – усі групи без винятку. Загалом роздрібні кредити у гривні в ІІІ кварталі зросли на 9,5% – 7,8 млрд грн.

У Нацбанку додають, що за умови відсутності значних негативних шоків фінустанови пришвидшать кредитування бізнесу, активніше видаватимуть кредити для населення.

За даними, приплив гривневих вкладів населення до банків уповільнився. А приплив коштів корпорацій – пришвидшився.

“Кошти бізнесу в банках зростали переважно в формі залишків на валютних рахунках, що їх поповнювали надходження на користь експортерів. Приплив гривневих вкладів домогосподарств уповільнився з 9,0 та 16,1 мільярда гривень у І та ІІ кварталах до 0,7 мільярда гривень у ІІI кварталі поточного року”, – зауважують експерти.

За підсумками трьох кварталів 2017 року чистий прибуток банківської системи становить 1,41 млрд грн. Збільшенню прибутковості сектору сприяло суттєве зменшення у ІІІ кварталі відрахувань банками до резервів – 6,18 млрд грн. Це вдвічі менше від аналогічного показника за ІІ квартал поточного року.

 

Про автора

Коментувати