Допомога дітям з вадами слуху: стартував благодійний проект

0

З 2 до 22 квітня 2018 р. по всій території України збиратимуть кошти на закупівлю обладнання для діагностики та лікування порушень слуху у дітей. Кошти спрямують на закупівлю мед­обладнання для дитячих відділень обласних лікарень. Про це 3 квітня 2018 р. розповіла голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Яна Сидор під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Зараз в Україні близько 300 тис. дітей та понад 1 млн дорослих з порушеннями слуху, серед них з повною глухотою — близько 10 тис. дітей та 100 тис. дорослих. «На кожну тисячу новонароджених одна дитина — з повною глухотою, три — зі зниженням слуху більше 30 децибел. Ці діти потребують слухових апаратів. І якщо це своєчасно продіагностовано, своєчасно надана допомога і розпочата реабілітація — ці діти йдуть у загальноосвітні школи та ведуть повноцінний спосіб життя», — розповів Анатолій Косаковський, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, член лікарської ради Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця».

Як допомогти дітям

Кількість та вартість обладнання, яке закуплять для лікарень, залежать від того, яку суму вдасться зібрати у кожній окремій області. «Ми враховуємо думку лікарів, щоб максимально «закрити» питання і вирішити конкретну проблему кожної лікарні. Думаю, лікарська рада погодиться спрямувати більшість коштів на обладнання для діагностики на ранній стадії», — зазначила Євгенія Баранська. Скористатися цим обладнанням можна буде безкоштовно.

Зробити свій внесок можна через скриньку волонтерів, які ходитимуть по вулицях міст, або через сайт фонду. У кожного волонтера обов’язково має бути індивідуальний ідентифікатор — картка, на якій є ім’я та фото волонтера, його номер, назва населеного пункту та стисла довідка про правила акції. «Скринька обов’язково має бути опечатана офіційною печаткою фонду, а її номер має збігатися з номером індивідуального ідентифікатора волонтера», — зазначила Юлія Шарапова, заступник голови правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». Якщо волонтер викликає сумніви, то перевірити, чи ця людина задіяна в акції, можна за телефонним номером, вказаним на сайті фонду.

За попередніх 12 акцій волонтери фонду зібрали 32 млн грн. та закупили більше 1500 одиниць сучасного обладнання для дитячих відділень обласних лікарень.

Про автора

Коментувати