ЛЮДИ ЖЕВАГО ВИКУПИЛИ ЙОГО БОРГИ У ФГВФО НА 650 МЛН ГРН З ДИСКОНТОМ 77%

0

За даними системи “Прозорро.Продажі”, 27 березня відбувся аукціон з продажу прав вимоги банку “Фінанси та кредит” до низки юросіб. Переможцем аукціону стало ТОВ «Фінансова компанія «Фінтакт».

За придбаний лот ТОВ “Фінансова компанія “Фінтакт” заплатить 152 млн грн. Це становить 23% від суми боргу відповідних позичальників перед банком “Фінанси та кредит” (за інформацією Фонду гарантування, їх заборгованість сягає 656 млн грн).

Фонд гарантування продав для ТОВ «Фінансова компанія «Фінтакт» права вимоги за 10 кредитними договорами: №1209-01-07; №1282-09; №1423-12; №1169м-01-07; №1272м-08; №1309м-10; №1464м-13; №1332-10; №1349-10; №1093м-01-06.

У заставі по кредитам – у т.ч. офісний центр площею 3115 кв. м. за адресою м. Київ, бульвар Тараса Шевченка; нежилі приміщення площею 498,60 кв. м. і 430 кв. м. у м. Київ по вул. Володимирська і вул. Червоноармійська; майновий комплекс площею 28629,5 кв. м. за адресою Запорізька обл., м. Токмак, вул. Куйбишева; майновий комплекс і устаткування за адресою Луганська обл., м. Стаханов, вул. Чайковського; нежитлові приміщенні в Полтаві, Комсомольську, Луганську, Краснодоні тощо.

Як випливає з офіційних судових матеріалів (див. туттуттуттуттут), боржниками по вказаним кредитним угодам є у т.ч. ПрАТ «Ініціатор+», ТОВ «Ініціатор-Ріелті», ПАТ «Київсоюзшляхпроект», ПАТ «Стахановський завод технічного вуглецю».

Ці структури пов’язані з нардепом Костянтином Жеваго, який був власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”.

За даними держреєстру юросіб, ПрАТ “Ініціатор+” є акціонером ПАТ “Київмедпрепарат”, яке входить у фармацевтичну корпорацію “Артеріум” К. Жеваго. Серед засновників ТОВ “Ініціатор-Ріелті” – ПАТ “Київсоюзшляхпроект” і ПрАТ “F&C Realty”, через яке, за даними НБУ, К. Жеваго виступав акціонером банку “Фінанси та кредит”. Як писав Finbalance, ТОВ “Ініціатор-Ріелті” було майновим поручителем банку “Фінанси та кредит” перед НБУ по рефінансуванню. При цьому за даними НКЦПФР, серед акціонерів ПАТ “Стахановський завод технічного вуглецю” – підприємства з груп “АвтоКрАЗ” і “Росава”, які знову ж таки підконтрольні К. Жеваго (і до речі, ці бізнес-об’єднання мають мільярдні борги перед банком “Фінанси та кредит”, як і згаданий вище “Артеріум”; про їх спроби позбутися поруки, отримати відстрочку на виплату боргів тощо читайте туттут і тут).

У держреєстрі юросіб кінцевими бенефіціарами ТОВ “Фінансова компанія “Фінтакт” вказані Артеменко Олег Олександрович, Похилько Микола Васильович, Грозов Руслан Георгійович.

За даними НКЦПФР, особа з ім’ям Артеменко Олег Олександрович була начальником управлiння адмiнiстрування операцiй з цінними паперами банку “Фінанси та кредит”, а також призначалася членом наглядової ради ПрАТ “Акціонерна страхова компанія “Омега”. Цю страхову компанію підконтрольна К. Жеваго компанія Ferrexpo в своєму звіту пов’язувала з К. Жеваго.

У системі розкриття інформації НКЦПФР людина з ім’ям Похилько Микола Васильович фігурує як контактна особа банку “Фінанси та кредит” (знову ж таки в контексті торгівлі цінними паперами). Крім того, Похилько М.В. був представником банку “Фінанси та кредит” у комітеті АУФТ (Асоціації «Українські фондові торговці») з фінансового контролю.

НБУ повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку “Фінанси та кредит” – близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від “номіналу”).

За даними Фонду гарантування, на 01.03.2018 вкладникам “Фінанси та кредит” у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,9 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, борг банку К. Жеваго по рефінансуванню – 6,3 млрд грн.

Про автора

Коментувати