У МОЗ анонсували закупівлю сироваток та імуноглобулінів для хворих на ботулізм, дифтерію, сказ, правець та малярію

0

Україна почне закуповувати ліки для людей, що заразилися смертельними хворобами. По це на свій сторінці в мережі Facebook написала в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У МОЗ вперше на національному рівні анонсували закупівлю сироваток та імуноглобулінів для хворих на ботулізм, дифтерію, сказ, правець та малярію.

Рішення про закупівлю таких видів ліків прийняли ще на початку року, а 4 травня оприлюднили наказ №629, яким затвердили перелік необхідних специфічних сироваток. Всього на закупівлю сироваток та імуноглобулінів у 2018 році заклали 40 мільйонів гривень.

За ці кошти міжнародні організації вже цьогоріч закуплятимуть 11 номенклатур ліків.

Це відбудеться тому, що держзакупівлі через міжнародні організації дозволяють завозити в Україну нові препарати без попереднього подання виробника на реєстрацію. Що дозволить зробити імуноглобуліни більш доступними для населення.

Усі незареєстровані сироватки та імуноглобуліни, що пройшли міжнародну перевірку якості та сертифікацію, зможуть подаватися на тендер, і, у випадку перемоги, реєструватимуться в Україні за спрощеною процедурою.

Всі препарати при перевезенні зберігатимуть в належних умовах. У них будуть всі необхідні сертифікати якості та інші документи.

— Найголовніше — ми зможемо врятувати сотні життів. Бо наразі всі наявні в Україні сироватки й імуноглобуліни — гуманітарні вантажі. Від 2014 року виробники їх не реєстрували — це довгий та дороговартісний процес. Виробники не готові витрачати час і гроші на реєстрацію препаратів, які не будуть гарантовано закуплені. А МОЗ, відповідно до закону, не може бути ініціатором реєстрації. Тому гуманітарні вантажі до цього часу були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності, — зазначає Уляна Супрун.

Про автора

Коментувати