Комунальне свавілля у Горішніх Плавнях: масове звільнення та не виконання судового рішення

2

Україна як соціальна, правова держава створює умови для здійснення громадянами права на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку особа вільно обирає або на яку вільно погоджується, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, а також право на належні умови праці, своєчасне отримання винагороди.

Саме це нам гарантує в Основному Законі України – Конституції. Але, на жаль, в реальному житті не завжди все відбувається згідно букви Закону.

Досить часто до редакції «Прозорий Погляд» звертаються горішньоплавняни зі скаргами на незаконні дії роботодавців, зокрема на незаконне звільнення на комунальному підприємстві «Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради».

Так, днями до нас зі своєю історією звернулась жителька Горішніх Плавнів — Григор’єва Світлана Олександрівна. Відпрацювавши на комунальному підприємстві  більше 30 років, Світлана розповіла, як  з появою нового керівника  вона, та багато інших її колег, зазнали масу принижень та несправедливості з боку новоспеченого посадовця. Поступово колектив почав оновлюватись «потрібними» людьми.

Світлана Олександрівна відразу була не прийнята в новий колектив,  адже жінка намагалась внести свої корективи щодо вдосконалення роботи комунального підприємства.

Так, за свої професійні здібності, пані Світлана була звільнена з роботи, з невідомих для неї причин. Але, просто так, Світлана Олександрівна не збиралась прощатись зі своєю улюбленою роботу. Вона була змушена звернутись до суду, через незаконне звільнення. З владою жінка судилася понад рік.

За рішенням суду горішньоплавнянка була поновлена на роботі. Але, коли Світлана Григор’єва вийшла на своє робоче місце, була шокована. На її місці працював інший спеціаліст, який був призначений паном Ярошем.

І ось, не прийшлось довго чекати, як Світлану Олександрівну знову звільнили. Причини – невідомі.

 

До речі, за рішенням суду, пані Світлану повинні були не лише поновити на роботі, але й заплатити середню заробітну плату та відшкодувати моральну шкоду. Зазначимо, ніяких виплат постраждала від свого керівництва не отримала.

Наразі, Григор’єва Світлана Олександрівна звернулась з повторною заявою до суду стосовно свого звільнення. Тяганина по цій справі триває й досі …

Жінка розповіла, що вона не перша та і не остання «жертва» нинішнього керівника – Сергія Яроша. Багатьох співробітників, користуючись їх правовою необізнаністю, масово змушують звільнятися «за власним бажанням», в іншому випадку — звільнять за статтею.

«Незручним» для чиновників працівникам водоканалу Горішніх Плавнів, упевнена Світлана Олександрівна, місця на даному підприємстві немає. Наразі, на підприємстві вже звільнено приблизно 150 людей.

Пані Світлана розповіла нам про «тіньовий бізнес» комунального підприємства. Звільняючи висококваліфікованих інженерів, пан Ярош та його підлеглі, такі як пан Гайдабура – роблять сучасні ремонти в своїх службових кабінетах, скуповують дорогу техніку та взагалі, витрачають кошти не за цільовим призначенням підприємства, в той час, як у Горішніх Плавнях відомі фекальні станції біля РАЦСу та на Південному знаходяться в жахливому стані. Працівники міськводоканалу бояться йти на об’єкти, адже там можна неабияк травмуватись.

Світлана Олександрівна зазначила, що на підприємстві допущено значне зношення водопровідної мережі, постійні перебої подачі води, відсутність стратегії виведення підприємства з кризи.

В свою чергу, міський голова Дмитро Биков, за рішенням виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області від 20.12.2016 № 635 «Про результати фінансово-господарської діяльності КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради» за 9 місяців 2016 року» подовжив строк дії контракту № 70 від 18.01.2016 з директором комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради» Ярошем Сергієм Михайловичем з 20.01.2017 по 19.01.2018».

Нинішній директор міськводоканалу, за той незначний проміжок часу, що керує підприємством, не зумів вивести його з глибокої затяжної кризи. Якість води не покращилася, проривів не зменшилося, скоріше навпаки.

Нагадаємо, з приходом «нової» влади, а саме Сергія Яроша, на комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішніх Плавнів (Комсомольська) майно підприємства небувалими темпами здається на метал — ріжуться металоконструкції, все відразу поміщається на вантажівки і вивозиться на здачу як металобрухт, великими обсягами. На підприємстві всім працівникам зменшили заробітну плату, окрім адміністрації. Пан Ярош з перших днів «прижився» в нашому місті, адже він входить до кола «своїх» людей. 

P.S.

Порада і роботодавцям, і працівникам: завжди і за будь-яких обставин зберігайте гідність і порядність у стосунках.

Жодного слабкість іншого не зробила сильніше, чужа дурість – розумнішим. Адже якщо поруч з тобою багато поганих людей, не будь одним з них, збережи себе, від цього виграєш насамперед ти.

Про автора

2 комментария

  1. Отличная статья. Вопрос, почему Ярош Сергей Михайлович до сих пор работает директором этого предприятия? Почему молчит мэр города Горишни Плавни, Д.Г.Быков? Может потому, что Ярош С.М. входит в круг приближенных лиц Константина Жеваго, который вместе с депутатом областной рады от партии БПП, Песоцкий и партии Народный фронт, Головко, контролируют Полтавскую область как свою собственность? Почему так происходит? Потому, что люди, живущие в городе Горишни Плавни, не хотят объединиться с целью не допустить Константина Жеваго к законодательной власти Украины и в едином порыве проголосовать за достойного кандидата в депутаты от 150 округа. А мэр города Горишни Плавни, Д.Г.Быков, в прошлом работник ОАО «Полтавский ГОК», человек «свой», и не станет увольнять провинившегося директора, даже зная, что в любой момент город может уйти под землю, как уже было неоднократно с дорогой, например, возле бара «12 Стульев». История, Дмитрия Быкова не учит, и он до последнего не хочет принимать решение, а может есть и материальный интерес? Остается открытым вопрос, почему Полиция, Прокуратура, СБУ, НАБУ, не проявляет интерес к этой ситуации? Надеемся, что после 31 марта 2019 года и 25 октября 2019, с приходом новой и честной власти, в городе Горишни Плавни, всё же придёт справедливость и новые достойные директора коммунальных предприятий. Возможно, с избранием мэром города, Николая Завалия, такой бы ситуации не было. Решение убрать Яроша Сергея Михайловича было бы молниеносным. В тоже время, Виталий Мякинин, став бы мэром, вряд ли смог бы справится. Плохо, что мало кто в городе Горишни Плавни, готов побороться с Костей Жеваго и составить ему конкуренцию на выборах 2019 года, ждём достойных кандидатов от политических сил, например от «Рух новых сил, Михайла Саакашвили». Достойными претендентами на пост мэра города Горишни Плавни я бы назвал, Леонида Кузьмина, Валентина Сергачёва, а также Николай Завалий, Владимир Говоренко, те кто уже добились больших высот в бизнесе и показали свою активную жизненную позицию, а также других достойных кандидатов. На роль Народного депутата Украины, от 150 округа, может претендовать кандидат от РНС М.Саакашвили, пока не буду говорить, кто именно, и Владимир Говоренко, если такое желание у него имеется. Интрига сохраняется. Надеюсь, найдется кандидат готовый побороться с Константином Жеваго и навести порядок в Полтавской области.

  2. Валентина Сергачова on

    Дякую за довіру. Міська влада на чолі з биковим знищує моє рідне місто. Громада мовчить, бо все життя її привчати: а воно тобі треба? Місто треба рятувати, кошти для цього є. Не будьте рабами! Рабів до Раю не пускають. Думайте про майбутнє своїх дітей.

Коментувати