Екс-суддю з Горішніх Плавнів, яку звинувачували у скоєнні злочину з кар’єрних спонукань, виправдали через винесення «незаконного» рішення

0

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду залишив без змін рішення щодо виправдання екс-судді за винесення неправосудного рішення. Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів кримінальної справи за ч.2 ст. 375 КК.

Суддя Комсомольського міського суду, що в місті Горішні Плавні Полтавської області, Ірина Таранкова в лютому 2014 року умисно визнала чоловіка винним за ст.122-2 КУпАП (невиконання водієм вимог про зупинку) і позбавила права керувати транспортними засобами на 3 місяці.

Відзначається, що в грудні 2013 року чоловік брав участь в акції протесту в Києві, зокрема їздив на своєму авто в резиденцію «Межигір’я». Пізніше рішення про притягнення його до відповідальності скасували.

Суд першої інстанції виправдав суддю через відсутність складу злочину в зв’язку з невизначеністю на законодавчому рівні поняття «неправосудне рішення». Апеляційний суд залишив вирок без змін.

Касаційний суд також неодноразово констатував, що на законодавчому рівні не визначено поняття «неправосудне судове рішення». Відзначається, що про неправосудність судового рішення може свідчити умисне спотворення фактичних обставин справи, спотворення фактичних даних тощо.

Досліджені докази не викривають суддю в прийнятті завідомо неправосудної постанови, а свідчать про прийняття певного судового рішення, яке було скасовано в апеляційній інстанції.

Суддю звинувачували в скоєнні злочину з кар’єрних спонукань. Зокрема, прокурор вказував, що мотивом судді був подальший кар’єрний ріст, однак не надав суду жодних доказів.

Сама суддя стверджувала, що по досягненню 65-річного віку і закінченню повноважень вона б пішла у відставку за віком, а тому будь-яких кар’єрних мотивів у неї не було і не могло бути.

Верховний суд встановив відсутність складу злочину і виправдав суддю.

Про автора

Коментувати