У Диканьці завершили будівництво першого храму Православної церкви України

0

Нині там штукатурять стіни зсередини. Після цього художники будуть робити розписи. Про це розповів ініціатор створення церкви – благодійник Юрій Худяк. Каже: десять років тому купив земельну ділянку біля лікарні у Диканьці. Тепер там будують церкву. Скільки вклав у будівництво, говорить, не рахував.

Ось так у Диканці нині оновлюють фасад будівлі храму православної церкви України. Це – повторне фарбування стін. Зовнішні оздоблювальні роботи завершили і створили ось такі мозаїки. Їх – п’ять.

Говорить ініціатор створення церкви Юрій Худяк:

«Матір Божа, Ісус Христос, Микола Чудотворець, Сергій Радонезький і Юрій Переможець. Художники Богдан Коркішко та В’ячеслав працювали над створенням цих мозаїк».

На території біля храму встановили урни для сміття, лавки, обладнали велопарковку.

А такий вигляд будівля мала приблизно півроку тому, коли тривали зовнішні роботи. Тоді ще не встановили дзвіницю та не завершили оздоблення стін зовні. Так будівля виглядала зсередини у березні, а так – нині.

Продовжує Юрій Худяк:

«Закінчили штукатурні роботи. Займаємося шпаклівкою і підготовкою шпаклівки до розпису художником».

Доки роботи ведуть усередині храму, служби влаштовують на площі перед ним. У цьому храмі, каже Юрій Худяк, із наступного року будуть продовжувати розписи і оздоблювальні роботи, говорить ініціатор створення церкви:

«Маємо уже проект, маємо благословення Владики. Маємо надію, що коли через місяць завершать будівельники оздоблювальні роботи, ми потім даємо такі розписи. Ісус Христос буде під аркою, Водохреще на тому боці, з цього боку буде розп’яття. І, звичайно ж, у нас буде Войно-Ясенецький».

Це – святий, на честь якого назвали храм. Лука Войно-Ясенецький був лікарем та архієпископом.

За словами Юрія Худяка, будувати цей храм у Диканьці розпочали 2018. Завершити роботи планують до кінця цього року.

 

Про автора

Коментувати