Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність

0

«За» відповідний законопроект у другому читанні проголосували 373 народні депутати. Не голосували – 28, утрималися – 3. Документ виключає зі статті 80-ї Конституції України положення, що гарантує парламентарям депутатську недоторканність, тобто без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності. Недоторканність буде скасована з 1-го січня 2020-го року.

«Верховно Радо України. Просто зробіть те, що ви обіцяли довгі роки простим українцям. Зняття недоторканності вимагає 90% громадян України»,сказавПрезидент України Володимир Зеленський.

«Проти» – голосів не було. Водночас, три депутати від «Європейської солідарності» утрималися від голосування. Не голосували й парламентарі від фракції «Опозиційна платформа – За життя».

«Має бути збалансована влада. Якщо знімати недоторканність із депутатів, то знімати її і з суддів, і з Президента України. А вже коли доведено, що він вчинив якийсь злочин, то це імпічмент, відсторонення від влади. Це сьогодні був абсолютний популізм і маргіналізація торкнулася сьогодні всього залу Верховної Ради», – каже народний депутат, фракція партії «Опозиційна платформа «За життя» Михайло Папієв.

Законопроект повинен підписати глава парламенту, після чого він буде переданий на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Про автора

Коментувати