У кафе дозволять санвузли без поділу на жіночі та чоловічі

0

У невеликих кафе та інших подібних закладах дозволять передбачати туалетні кімнати без поділу на жіночі та чоловічі. Наразі, згідно з чинними будівельними нормами, санвузли для відвідувачів мають проектуватися обов’язково роздільними для чоловіків та жінок.

Про це порталу МЕтри повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Отримали цікаву пропозицію змін у ДБН від громадськості – влаштовувати у невеликих кафе туалети без прив’язки до статі – поділу на чоловічі та жіночі. Дійсно, це вихід у вирішенні такого питання для невеликих закладів, де не так багато посадкових місць. Сьогодні у чинних нормах дозволяється взагалі не робити туалети в кафе до 50 місць. Ми хочемо зробити їх обов’язковими для всіх закладів харчування. Адже це комфорт і зручність кожного», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Таку ідею підтримали і користувачі Facebook, які взяли участь в опитуванні на офіційній сторінці заступника міністра у цій соцмережі. Відтак понад 70% учасників опитування допускають, що туалети у невеликих кафе можуть не поділятися на окремо чоловічі та жіночі. «Роздільні напевно зручніші, проте якщо це невелике кафе, то можуть бути і суміжні. Головне, щоб туалет був», – пише в коментарях один із підписників.

Також Мінрегіоном планується збільшити кількість жіночих туалетів (кабін) у закладах харчування. «Ми вже у 2 рази збільшили кількість жіночих вбиралень у кінотеатрах та театрах, щоб мінімізувати черги. Норми почнуть діяти з листопада, а отже, від цього часу при будівництві або реконструкції таких закладів ці зміни будуть обов’язковими. За аналогічним принципом хочемо ввести таку норму і в закладах харчування», – додає Лев Парцхаладзе.

Заступник міністра зауважує, що частина туалетних кімнат або всі, якщо їх декілька, мають обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Там також мають розміщуватися сповивальні столики для немовлят.

Про автора

Коментувати