Семеро депутатів від Полтавщини підтримали дострокове припинення повноважень членів ЦВК

0

Верховна рада достроково припинила повноваження членів Центральної виборчої комісії. «За» проголосував 341 депутат, більшість із яких – від фракції «Слуга народу». Проти – сорок один.

Ось як голосували депутати-мажоритарники від Полтавщини. Шестеро представників фракція партії «Слуга народу»  проголосували «за». Це Максим Березін, Андрій Боблях, Костянтин Касай, Анастасія Ляшенко, Олексій Мовчан та Дмитро Нальотов. Пітримали законопроект позафракційний Олег Кулініч. Представник депутатської  групи «За майбутнє» Юрій Шаповалов був відсутнім.

Звільнити членів ЦВК парламентарів просив президент. За словами представника глави держави у Верховній Раді, під час парламентських виборів з окремих питань комісія була політично упередженою.

Говорить представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук:

«Наслідком цього стали численні судові позови, у яких рішення дії що бездіяльність ЦВК були визнані судом – протиправними. Зокрема, судами визнано протиправними та скасовано десятки постанов ЦВК. Своє рішення суд мотивував тим, що Центральна виборча комісія не вжила всіх заходів задля реалізації виборчих прав громадян. Крім цього ЦВК без достатніх підстав було прийнято рішення про скасування реєстрації кандидата в народні депутати, яке в подальшому було скасовано судом».

Проти президентського подання виступили фракції «Європейська солідарність» та «Голос». Вимагали, зокрема, запросити в залу членів ЦВК.

Розповідає народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Артур Герасимов:

«На 7 років обирається ЦВК, щоб вона не була «кишеньковою» і не залежала від цього. Вибори, які відбулися в 2019 році, визнані ОБСЄ, ПАРЄ, всіма міжнародними організаціями. І недовіра до ЦВК з боку Володимира Зеленського і «Слуги народу»  говорить тільки про те, що ви визнаєте вибори нелегітимними. Завжди коли робиться така політична розправа, по-іншому це назвати не можна, запрошуються члени ЦВК і надається слово голові ЦВК, щоб вона могла навести факти. Навіть цього не зроблено».

Цей склад Центрвиборчкому народні депутати призначили у вересні 2018 – через чотири роки після того, як у більшості попередніх членів комісії закінчився строк повноважень. Керувала ЦВК Тетяна Сліпачук. Ця Центральна виборча комісія провела цьогорічні президентські та парламентські вибори.

 

Про автора

Коментувати