ЗНАК ЯКОСТІ НА УКРАЇНСЬКИХ ПРОДУКТАХ СТАВИТИМУТЬ ПО-НОВОМУ

0

При нанесенні знака якості можна буде порушувати його пропорції в межах 20%. Виробники продуктів і товарів в Україні зможуть порушувати пропорції знака якості, при друку на упаковці. Таке послаблення пропонують ввести чиновники Мінекономрозвитку. Свої ініціативи вони пояснюють проханнями самих підприємців, які скаржилися на постійні причіпки контролюючих органів, пише Agronews з посиланням на ubr.ua.

Діючий документ встановлює для них сувору вимогу: при нанесенні на товари знака відповідності державним стандартам (обведеного колом трилисника) їм дозволено змінювати його розмір, але не пропорції.

Навіть найменше відхилення від зазначеної вимоги до цих пір нерідко ставало приводом для застосування обмежувальних санкцій. Хоча на ділі дуже часто невеликі відхилення відбуваються із-за технологічних особливостей самої упаковки. Приміром, її нерівності.

Щоб контролери даремно не «кошмарили» бізнес, в чинні вимоги вирішили внести зміну. І дозволити виробникам та імпортерам порушувати пропорції знака в межах 20%.

В даний момент проект відповідного рішення оприлюднений на сайті Мінекономіки для ознайомлення всіх зацікавлених сторін. Приблизно через місяць його повинні винести на засідання Кабміну і прийняти остаточно.

Про автора

Коментувати