ПОЛІЦІЯ ВИКРИЛА ДВОХ КЕРІВНИКІВ БАНКУ, ЯКІ РОЗТРАТИЛИ 80 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

0

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ПІД ПРОЦЕСУАЛЬНИМ КЕРІВНИЦТВОМ ПРОКУРАТУРИ ВСТАНОВИЛИ, ЩО У 2013 РОЦІ ДВОЄ КЕРІВНИКІВ ОДНОГО З КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ НА ПІДСТАВІ ПІДРОБЛЕНОГО ОФІЦІЙНОГО ДОКУМЕНТУ НАДАЛИ ОДНОМУ З ТОВАРИСТВ КРЕДИТ У СУМІ 80 МЛН ГРИВЕНЬ.

ПРО ЦЕ ПОВІДОМЛЯЄ ПРЕССЛУЖБА НАЦПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ.

Оскільки позичальник не повернув кредитні кошти, на 2019 рік сума нарахованої заборгованості склала понад 89 млн гривень. Надалі, коли банк було ліквідовано, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодував збитки, завдані неправомірними діями службових осіб.

Встановлено, що впродовж листопада 2013 – квітня 2014 року вказані службові особи надали кредити ще 13 підприємствам на загальну суму понад 1 млрд. гривень. Крім цього, у 2015 році співробітники банку потрапили в поле зору правоохоронців за підозрою у відмиванні грошей, добутих злочинним шляхом. Поліцією встановлено декілька схем виведення готівкових грошових коштів через вказаний банк. На теперішній час планується подальше відпрацювання фізичних та юридичних осіб, які причетні до схем мінімізації доходів для ухилення від оподаткування.

В ході розслідування за вказаними кримінальними провадженнями було проведено обшуки, судові експертизи та допитані десятки свідків, що дало підстави 17 жовтня вручити заступнику голови правління банку та заступнику начальника управління кредитування повідомлення про підозру.

“Наразі вирішується питання про обрання їм міри запобіжного заходу. За скоєні злочини підозрюваним загрожує позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна”, – йдеться у повідомленні.

Про автора

Коментувати