В уряді нагадали українцям про штрафи за спалювання сухого листя

0

У Кабінеті міністрів закликали громадян не спалювати сухе листя, оскільки це шкодить здоров’ю, а також нагадали про штрафи, передає УНН із посиланням на пресслужбу уряду.

“Спалювання сухого листя призводить до погіршення людського здоров’я та забруднення повітря, води й ґрунту. У процесі горіння виділяється небезпечна речовина, що може викликати рак – бензопірен. Дим виділяє діоксини, а тліюче листя – чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму”, – йдеться у повідомленні.

У Кабміні наголосили, що формула негативного ефекту: 1 т листя = 30 кг чадного газу. Окрім цього, такі дії призводять до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.

Адміністративний кодекс передбачає покарання за паління сухого листя: штраф від 340 до 1360 грн для громадян; від 850 до 1700 грн – для посадових осіб, наголосили в уряді.

“Якщо Ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу переконати правопорушника. Якщо Ваше прохання ігнорують, просимо звертатися до правоохоронців і пожежної служби”, – зазначено у повідомленні.

Коментувати