Розпочато процедуру стягнення боргу з Жеваго.

0

НБУ звернувся до Державної виконавчої служби за стягненням 1,539 млрд гривень з Жеваго  в рахунок погашення  заборгованості  банку за раніше наданими кредитами рефінансування.

Рішення про стягнення ухвалив Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня 2019 року.

Жеваго намагався оскаржити його, але апеляційний суд повернув його прохання через несплату судового збору.

«Ми вживатимемо всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку “Фінанси та Кредит” перед Національним банком за усіма кредитами рефінансування складає 6,6 млрд грн. Очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як з фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній – майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів у суди», – зазначив начальник відділу правового забезпечення та судового захисту Управління роботи з проблемними активами Національного банку Сергій Бойко.

 

Справа в тому,  що у 2015 році Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку “Фінанси та Кредит”, уклав з Національним банком договір поруки про погашення кредитів рефінансування за рядом кредитних договорів, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком.

Оскільки Костянтин Жеваго продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, у грудні 2015 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

НБУ звертає увагу, що фактично судовий процесс  тягнувся майже 3,5 роки, оскільки опонент використовував усі можливості для затягування  процессу.

Нагадуемо, Констянтин Жеваго був депутатом шести скликань українського парламенту в 1998-2019 рр.

Він – один з найбагатших людей України.  За оцінками Forbes, його статки становлять близько 1,1 млрд доларів.

Про автора

Коментувати