«Нелегальні заправки мають зникнути із мапи України», – Олексій Гончарук

0

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів селекторну нараду з головами облдержадміністрацій. На ній порушили питання тарифів за тепло, інформатизації та комп’ютеризації медичних закладів і боротьби з нелегальною торгівлею нафтопродуктами. Полтавщину на всеукраїнському селекторі представляли голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів ЦОВВ, очільники обласних комунальних підприємств теплового господарства.

«Обговорюємо три основні теми – платіжки, медична реформа й боротьба з тіньовими АЗС. Уряд підтримав ініціативу Президента. Ми знайшли інструмент, який дозволяє на місцях прийняти рішення про застосування знижки у платіжці. Багато міст уже ним скористалися. Координує роботу за цим напрямком Міністерство розвитку громад та територій. Закликаємо вас, наскільки це можливо, скористатися таким інструментом. Пропонуємо підтримати нашу ініціативу», – звернувся до присутніх у студіях Олексій Гончарук.

Прем’єр-міністр уточнив, що знижка відбувається за рахунок НАК «Нафтогаз».

Щодо медичної реформи Олексій Гончарук зазначив, що з 1 квітня наступного року регіони мають бути готовими до нової моделі фінансування медичних установ.

«Це означає, що всі лікарні повинні стати автономізованими, бути оснащені мінімально необхідною комп’ютерною технікою, мати можливість підключення до спеціалізованої медичної електронної системи. До 1 лютого всім потрібно бути готовими на 100 відсотків. Часу маже не залишилося», – додав Прем’єр-міністр.

В.о. голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан поінформувала про стан і динаміку підготовки областей. Розповіла, що незадовільним є стан комп’ютеризації Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Кіровоградської, Житомирської, Харківської, Рівненської, Чернівецької областей. Вінничина і Закарпаття – лідери з автономізації.

«Полтавська область показала гарний результат: із комп’ютеризації – 82 відсотки, з інформатизації – 95 відсотків», – зазначила Оксана Мовчан.

Вона розповіла, що на навчання новій системі кодування від Академії НСЗУ, яка стартує всередині січня 2020 року, за місяць зареєструвалися 40 тисяч лікарів зі 107 тисяч.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зазначив, що цього року в міському бюджеті передбачили 131 мільйон гривень на придбання необхідного обладнання для забезпечення другої ланки медицини. Пояснив, що деякі товари купуватимуть за євротендерами. Уточнив терміни, коли НСЗУ проводитиме перевірки стосовно наявності відповідної техніки.

Окремо Олексій Гончарук зупинився на питанні боротьби з нелегальною торгівлею нафтопродуктами.

«Ви бачили, що відбулося з незаконними гральними залами. Те саме має статися з нелегальними АЗС. Податкова міліція вже почала над цим працювати. Нелегальні заправки мають зникнути із мапи України. Залишаться тільки ті підприємці, які працюють законно, з ліцензіями. Інші повинні піти з цього ринку, – наголосив Олексій Гончарук. – Більше тижня тому в Уряді була зустріч із найбільшими компаніями, які працюють на відповідному ринку. Говорили про вартість пального. В їхньому розумінні наші зусилля недостатні. Добре, що в кожній області така боротьба ведеться, але це означає, що нам все одно потрібно переглянути підходи й подивитися на ситуацію свіжим поглядом».

Олексій Гончарук дав доручення головам облдержадміністрацій провести з прокурорами, керівниками територіальних підрозділів СБУ, Державної фіскальної служби наради, присвячені боротьбі з нелегальними заправками.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що відповідна нарада відбудеться 28 грудня.

Про автора

Коментувати