Рада попередньо ухвалила зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії

0

Пропонується надати право представляти в суді інтереси обвинуваченого не лише адвокату а й іншим особам

Парламент ухвалив постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії». За такое рішення проголосували 295 депутатів, проти – 6, утримались – 74, передає кореспондент Mind.

Як зазначив доповідач, заступник голови комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін, законопроектом пропонується вилучити з Конституції положення, відповідно до якого представництво іншої особи в суді здійснює виключно адвокат, та норми, які передбачали його реалізацію.

Він також зазначив, що монополія на представництво в судах адвокатури була введена в 2016 році, коли був передбачений поступовий перехід до представництва інтересів у судах тільки адвокатами до 2020 року.

«Фактично громадяни, підприємства та державні органи повинні були наймати адвокатів для їхнього представництва і захисту їх інтересів у судах. Законопроектом 1013 передбачається скасування цієї вимоги окрім випадків захисту особи від кримінального обвинувачення, де адвокатська монополія продовжуватиме діяти», – сказав парламентар.

Він додав, що «Конституційний суд визнав законопроект про внесення змін о Конституції України щодо скасування адвокатської монополії таким, що відповідає вимогам ст.157 і 158 Конституції України». За його словами надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи в суді може буде здійснено за вибором особи – адвокатом або іншим суб’єктом.

Запропоновані законом зміни розширюють можливості реалізації особою конституційного права на судовий захист через здійсненні такого представництва не лише адвокатом».

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський у свою чергу нагадав, що 2 вересня 2020 року президент вніс на розгляд ВР даний законопроект, який був спрямований до КСУ на предмет відповідності його ст 157 та 158 Основного Закону.

Про автора

Коментувати