Україна хоче на 10 років віддати “Укрзалізницю” в управління німецької компанії. (доповнено)

0

Влада України хоче віддати національному оператору залізниць Німеччини Deutsche Bahn AG в управління на 10 років АТ “Укрзалізниця”. Про це на сніданку в Давосі заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає інформагентство “Інтерфакс-Україна“.

“Так, ми хочемо віддати німцям на 10 років в управління залізницю”, – заявив Гончарук.

Він додав, що, незважаючи на те, що ще потрібно домовлятися і погоджувати деталі рішення і документи, “політичне рішення щодо цього вже прийнято і це вже величезний крок”.

Нагадаємо, 22 січня Україна підписала “Меморандум про взаєморозуміння” з залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn. Повідомлялося, що цей меморандум може підвищити ефективність і якість залізничних перевезень в Україні.

“Після зустрічі з керівництвом Deutsche Bahn минулого тижня в Києві ми прийшли до розуміння формату співпраці, а саме — Україна повністю збереже за собою контроль над “Укрзалізницею”, – писав Олексій Гончарук.

Він додав, що німецькі фахівці будуть працювати над реформуванням управлінських механізмів підприємства. Здавати “Укрзалізницю” в оренду або продавати не будуть.

Deutsche Bahn не планує брати в управління “Укрзалізницю”

Deutsche Bahn тільки консультуватиме “Укрзалізницю”, а не керуватиме нею. Так німецька компанія прокоментувала слова українського прем’єра Гончарука про бажання віддати УЗ в управління німцям на 10 років.

Deutsche Bahn – національний німецький оператор залізничних перевезень – не планує брати в управління українську “Укрзалізницю”.

“DB Engineering & Consulting – консалтингова компанія у складі Deutsche Bahn, що працює над проєктами у сферах інфраструктури, мобільності і транспорту –консультуватиме і підтримуватиме “Укрзалізницю” у підприємницьких і технічних питаннях”, – йдеться у відповіді німецької компанії.

Коментувати