11 січня – перший день видачі ID-картки замість паспортів

0

Українські громадяни з сьогоднішнього дня зможуть отримати ID-картки замість звичайного паспорта. Саме такі карти стали новою вимогою Європейського Союзу слідом за біометричними паспортами. 

 

Нагадаємо, що ID-карта стане документом, що засвідчує особистість.

 

Глава Державної Міграційної Служби України Максим Соколюк розповів про те, що саме сьогодні, 11 січня, перші українські громадяни зможуть почати оформлення своїх ID-карт замість звичайних паспортів внутрішнього користування. 

 

Право оформляти ID-карту є у тих українських громадян, яким вже виповнилося 16 років. Якщо, приміром, подавати документи на видачу ID-карти будуть громадяни після 30 років, і ті, кому щойно виповнилося 16, то спочатку ID-карту отримають 16-річні, а тільки потім – решта.

 

Українці мають право користуватися і своїми старими паспортами, так як ЄС дав кілька років для того, щоб повністю змінити систему оформлення нового типу документа для посвідчення особи всередині країни. 

 

Максим Соколюк також звернув увагу на принципову різницю між ID-картою та біометричним паспортом. Перша потрібна для внутрішнього користування, а другий документ призначений для виїзду за межі держави, і обов’язковий при користуванні безвізовим режимом.

 

Comments are closed.