Аеропорт “Полтава” може запрацювати для пасажирів

0

  Питання про закриття аеропорту «Полтава» взагалі не повинно стояти. Про це заявив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський на брифінгу під час робочого візиту до Полтавської області 31 липня. Міністр ознайомився з роботою Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» та провів робочу нараду з його керівництвом.

   Головною темою зустрічі було питання перспектив розвитку аеропорту. Зараз підприємство обслуговує лише чартерні рейси та зацікавлене у відновленні регулярних пасажирських перевезень. Для досягнення цієї мети Міністр наполегливо порекомендував виконувачу обов’язків генерального директора «Аеропорт-Полтава» Юрію Коліснику розробити бізнес-план та розпочати активні переговори з авіаперевізниками.

  «Важливо перейти від розмов до конкретних дій. Кожна зустріч з представниками авіакомпаній повинна мати на меті підписання договорів про наміри, в яких буде прописано, які дії має виконати аеропорт, щоб перевізники внесли його у свою мережу регулярних рейсів. Вже зараз потрібно готуватися до сезону 2016 року», – наголосив міністр інфраструктури.

  Крім того, Міністерство розгляне питання підвищення аеропортових зборів для Полтавського аеропорту. «Збори у аеропорту Полтава не переглядались вже 5 років і вони встановлені в гривні. Ми готові переглянути розмір зборів та підвищити їх вдвічі. Це дозволить підприємству за рахунок внутрішніх резервів закрити діру в бюджеті та зменшити дотації з обласного бюджету, що зараз становлять близько 2 млн. грн. на рік», – висловив пропозицію Андрій Пивоварський. Як запевнив Міністра очільник підприємства Юрій Колісник, підвищення зборів не призведе до зменшення кількості виконаних рейсів.

  Пивоварський підкреслив, що порівняно з іншими регіональними аеропортами полтавський – у відносно хорошому стані. «Керівництву вдалось зберегти підприємство, тому його закриття економічно недоцільне. Кризи приходять і минають, потрібно розвиватися. Місцева влада має долучитися до пошуку інвесторів, що будуть готові вкладати кошти у модернізацію злітно-посадкової смуги, перонів, реконструкцію аеровокзального комплексу».

  Також Міністр поділився планами відомства щодо створення єдиної компанії, що об’єднає аеродроми країни, та буде централізовано акумулювати кошти за зліт-посадку виключно для ремонту злітно-посадкових смуг.

Comments are closed.