Антимонопольний комітет: про ціни на хліб

0

  Голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко вважає, що для підвищення цін на хліб є об’єктивні причини.

  — Я не маю морального права вимагати від хлібопекарів тримати ціни на попередніх рівнях, адже ще тиждень тому тонна борошна коштувала майже 10 тис грн, і майже 8 тис — із зерна другого сорту. Влада і хлібопекарі підписали Меморандум про взаєморозуміння і повинні його дотримуватись.

  З боку влади це диктує зобов’язання забезпечити пекарям інтервенцію борошна, з якого можна випікати хліб простої рецептури, або, як його називають, соціальний хліб. Інакше виробники свої збитки під час випікання соціального хліба закладатимуть в ціни на інші свої вироби. Також я ще тиждень тому радив організувати ярмарки, щоб селяни в середу, п’ятницю, суботу та неділю приїхали до міста і збили ажіотаж. Але нічого цього не було зроблено.

  Нагадаємо, що 20 лютого поточного року в.о. голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко повідомив, що ціни на комерційне борошно, з якого виготовляють хлібобулочні продукти непростих рецептур ( печива, тістечок), то ціна на нього виросла. Це пов’язане з тим, що ціни на пшеницю, як складову борошна, рахуються на зовнішніх ринках в доларах США. Заступник губернатора Полтавщини Роман Товстий повідомив, що ціна на хліб простої рецептури соціального вжитку, зросте на 10% у зв’язку з тим, що до 10% збільшується ціна на борошно закладене в аграрному фонді. На інші пекарські вироби ціна зростатиме залежно від попиту та пропозиції.

  Пізніше директор хлібзаводу «Кулиничі» Олександр Козуб повідомив, що для того, щоб кілограм хліба коштував 6 гривень, ціна борошна не повинна перевищувати 3 900 гривень за тонну. Проте аграрний фонд нині декларує вартість борошна на рівні 6 500 гривень, у комерційних структур пекарі вже сьогодні закуповують за ціною 7 800 — 8 500 гривень за тонну.

Comments are closed.