Інформує Міський суд

0

З 18 серпня 2014 року відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» Комсомольським міським судом Полтавської області проводиться робота щодо формування списку народних засідателів.

Народним засідателем є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя. Вони виконують обов’язки, визначені пунктами 1 – 5 частини четвертої статті 54 Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

 

 

Вимоги до народного засідателя, присяжного:

Народним засідателем може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків народних засідателів громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя, присяжного;

3) які мають не зняту чи не погашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси;

5) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

6) особи, які не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку народних засідателів, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

 

Більш детальну інформацією можна отримати у консультанта з кадрової роботи Комсомольського міського суду Полтавської області Гребеннюк Ольги Олегівни за адресою м.Комсомольськ, вул.Гірників,17 каб.№5 або на веб-сторінці суду http://kom.pl.court.gov.ua/sud1612/.

 

Голова Комсомольського міського суду В.Крикливий

Comments are closed.