КМУ ліквідував держкомпанію «Автомобільні дороги України»

0

  Кабінет міністрів України 8 липня ухвалив рішення ліквідувати Державну акціонерну компанію «Автомобільні дороги України».

  Про це повідомив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

  «Три місяці тому уряд почав реформу «Укравтодору». І сьогодні на Кабміні прийнято рішення про ліквідацію ДАК. Це фінальна крапка в процесі написання дорожньої карти, яка пояснює, яким чином ми реформуємо систему автодору, яким чином передамо експлуатаційні можливості на місця, і як будемо фінансувати дорожнє будівництво», – сказав Пивоварський, виступаючи на нараді президента України Петра Порошенка з головами обласних, Київської міської державної адміністрацій за участю керівництва центральних органів влади та правоохоронних органів в Одесі.

  Міністр також наголосив про необхідність створення в структурі держбюджету спеціального фонду для фінансування ремонту та будівництва автодоріг країни.

  Як повідомлялося раніше, 6 липня урядовий комітет із питань розвитку інфраструктури та екологічної політики підтримав рішення ліквідувати Державну акціонерну компанію «Автомобільні дороги України» в рамках реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування.

  Міністерство інфраструктури також ініціює проведення децентралізації системи управління дорожнім господарством, що передбачає передачу доріг місцевого значення в управління місцевим органам влади.

  Крім того, планується позбавити «Укравтодор» функцій виконавця й контролера, залишивши йому лише повноваження виступати замовником будівництва дороги. Також міністерство планує зробити деякі ділянки доріг платними й змінити технології будівництва доріг, використовуючи як дорожнє покриття бетон замість асфальту.

  У держбюджеті на цей рік на фінансування «Укравтодору» передбачено понад 20 млрд грн, із них на розвиток і утримання доріг піде лише 3,5 млрд грн, тоді як решту суми буде спрямовано на погашення мільярдних зобов’язань монополіста перед кредиторами.

Comments are closed.