КОМСОМОЛЬСЬК ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ ВСУПЕРЕЧ РІШЕННЯ ГРОМАДИ

0

«Радянську» назву міста Комсомольськ змінять навіть попри бажання місцевої громади залишити її без змін.

 

Нагадаємо, що мешканці Комсомольська провели громадські слухання та вирішили залишити назву міста без змін. Втім, таке рішення громади знаходиться поза законом. Про це повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан під час прес-конференції 19 листопада.

 

Місцева громада не мала права вирішувати, міняти назву міста, чи ні. Це вже вирішено законом про декомунізацію. Мешканці повинні були тільки обрати нову назву міста. Та, за два дні, вони лишаться і без цього права. Надалі за них це питання вирішуватиме новий міський голова Дмитро Биков. Навіть якщо він, за три місяці, не обере для Комсомольська нову назву, то це зробить голова Полтавської ОДА або Верховна Рада України.

 

Начальник Головного управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко наголосила, що перейменування «комуністичних» об’єктів є справою свідомості полтавців.

 

— Можливо, ми всі вже звикли до назви «Комсомольськ», — припустила Ірина Пашко, — але варто пам’ятати, що його назвали на честь комсомолу. А що таке комсомол? Це комуністичний союз молоді. А в нас має бути український союз молоді, українська молодь.

 

Таким чином, згідно з Законом про декомунізацію, місто точно отримає нову назву до кінця весни наступного року.

 

Нагадаємо, що попри небажання мешканців Комсомольська міняти назву міста, деякі вулиці перейменувати вони погодились. Зокрема, вулиця Леніна стала Героїв Дніпра, а Радянська — Соборною.

 

Comments are closed.