Любителі «енергетиків» серйозно ризикують здоров’ям

0

 Любителі «енергетиків» серйозно ризикують здоров’ям: наслідки фанатичного споживання «бадьористого» напою можуть завершитися тремтячими кінцівками, глибокою депресією та розладами шлунку.

 Незважаючи на те, що асортимент «енергетиків» доволі різноманітний, розповіли спеціалісти Полтавастандартметрології, основні їхні інгредієнти однакові: багато кофеїну (психостимулятор, який у великих дозах викликає наркотичне звикання та нервозність, дратівливість, порушення серцевого ритму), сахароза (висококалорійний компонент), глюкоза, теобромін (речовина, схожа за впливом на кофеїн), таурін (похідна амінокислоти цистеїну, ефекти великих доз цієї речовини, не досліджені), глюкуронолактон – (природний метаболіт глюкози; у двох «стандартних» 250 мілілітрових баночках «енергетика», може майже в 500 разів (!) перевищувати добову норму споживання цієї речовини), L-карнитин (речовина, яка синтезується в нашому організмі, додаткового її надходження людина не потребує.

  Дія високих доз L-карнитину невідома), D-рибоза (виробляється в організмі людини, штучного введення не потребує), гуарана (рослина-психостимулятор), даміана (рослина, яка викликає відчуття ейфорії), женьшень (рослина-природний стимулятор різносторонньої дії), вітаміни (які невідомо чи збережуться і навряд чи принесуть велику користь в такому хімічному «коктейлі»). Крім того, для надання необхідних смакових та ароматичних властивостей, в енергетичні напої додають безліч харчових добавок.

 Вміст кофеїну в деяких видах енергетичних напоїв в 10 разів перевищує допустиму норму! Природно, це ненормально, і той, хто захоплюється подібним питвом, цілком може отримати інтоксикацію цією речовиною. Симптоми синдрому – це підвищена нервозність, дратівливість, неможливість розслабитися, проблеми з шлунком, тремтіння кінцівок, тахікардія.

 Крім посиленої стимуляції кофеїном, вживаючи «енергетик», людина ковтає величезний «знак питання» у вигляді вищезгаданої суміші, наслідки якого можуть датися взнаки не відразу, але відчутно вдарити по всіх системах організму. До того ж, коли напій газований, вуглекислий газ прискорює процес всмоктування хімічних речовин в кров та додатково подразнює шлунок. 

 Надмірне споживання таких напоїв призводить до критичної втоми, безсоння, роздратованості та депресії. 

 Науковці запевняють:

 «Енергетики» не наповнюють нас енергією, як думає більшість споживачів, а лише змушують організм людини витрачати внутрішні запаси сил.

 

 Ні в якому разі не споживайте більше двох баночок, адже це вже явне передозування, яке може призвести до непередбачуваних наслідків. Не вживати напої після занять спортом – і те, й інше призводить до підвищення артеріального тиску. До того ж кофеїн має сечогінні властивості, а значить, вживати напій після тренувань, під час яких ми втрачаємо воду, неможна. Ні в якому разі не варто змішувати подібний напій з алкоголем, кавою та лікарськими засобами.

Comments are closed.