Машини європейського класу для народу.

0

У рамках Державної програми реорганізації галузі охорони здоров’я України наше місто отримало дві нові сучасні машини швидкої медичної допомоги. Підстанція м. Комсомольська Комунальної установи ”Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф” вже ввела в експлуатацію автівки, вартістю 700 тисяч гривень кожна.

 

  Всього в рамках модернізації медичної галузі було закуплено  в Україні 1200 таких машин. Із 41 виділеної Полтавщині у м. Комсомольськ мала надійти лише одна автівка. Втручання міської влади допомогло отримати дві.

 Завідуючий підстанцією екстренної медичної допомоги м.  Комсомольська  Павло Летунов наголосив, що мешканці отримуватимуть якіснішу медичну допомогу. “Машини зручні, комфортні, європейського класу. Хворі не матимуть ніяких незручностей при транспортуванні. Весь медичний персонал пройшов додаткове навчання і тепер будь-яка бригада може працювати на новітньому обладнанні”, – сказав очільник підстанції.

 

 Старший фельдшер Марина Кравцова з гордістю продемонструвала обладнання карет швидкої допомоги. У салоні є абсолютно все необхідне аби надати пацієнтам, як новонародженим так і дорослим, вчасну допомогу. Велика увага приділена безпечному перевезенню хворих: багатофункціональна каталка, складне крісло сидяче  при бронхіальній астмі, набряку легень (раніше таких хворих переносили на стільцях). Швидкі укомплектовані пневмошинами, неопреновими та вакуумними шинами, корсетами, комірцями, підтримуючими пов’язками  тощо для фіксаціїї ушкоджених частин тіла. Є навіть вакуумний протишоковий матрац, який допомагає за лічені хвилини нерухомо зафіксувати будь — яке положення тяжкотравмованого, особливо під час ДТП. Також машини  оснащені сучасною  медичною апаратурою, що дозволяє надавати хворим медичну допомогу невідкладно, під час транспортування. В автівках є дефібрілятори, стаціонарні та переносні системи подачі кисню, пульсоксіметри, електричні аспераційні відсмоктувачі, інфузійні шприцеві насоси — дозатори препаратів для крапельниць. Є сумка для реанімації, пристрої для дихальної терапії, кардіографи із вмонтованими чіпами для передавання даних до обласного кардіологічного центру з метою отримання консультаціїї та інша апаратура.  

 Павло Летунов насамкінець зазначив, що із необхідних п’яти медичних бригад-  маємо тільки три. І хоча не вистачає лікарів, весь персонал має великий досвід роботи і нарікань на роботу підстанції немає. В середньому на місяць в радіусі до 25км обслуговується близько 900 викликів. Павло Володимирович також занепокоєний тим, що його колеги під час виконання свої службових обов’язків беззахисні, а працівники міліції не завжди вчасно реагують на звернення. Багато викликів надходить від людей у стадії алкогольного сп’яніння, а це забирає час і сили. Він звертається до мешканців, аби вони з розумінням ставилися до роботи медиків і не втрачали над собою контроль, коли телефонують “103”.

Comments are closed.