МІЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ, ЗАСТЕРІГАЄ, РАДИТЬ

0

  Доволі часто в теперішній час скоюються квартирні крадіжки. Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Майже шістдесят відсотків таких крадіжок скоюється за наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома, які цінності маєте у своєму помешканні. У більшості випадків “домушник” не забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.

 ЩО ТРЕБА РОБИТИ, АБИ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КВАРТИРНОЇ КРАДІЖКИ?

• Не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у квартиру, особливо для розпивання спиртних напоїв. Злочинці можуть домішати в алкоголь, який принесли з собою, препарати снотворної дії. 

• Не повідомляйте домашньої адреси та номер телефону стороннім без потреби. 

• Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності у квартирі. 

• Не зберігайте ключі від квартири разом із документами. Не приєднуйте до них чогось такого, що вказувало б на вашу домашню адресу. Загубивши ключі, негайно замініть замки. Не залишайте ключі під килимками, у поштових скриньках і т.п. Як тільки-но виявите щось негаразд із замками, в яких хтось встиг покопирсатися, роблячи більше всього відбитки, терміново необхідно вжити попереджувальні заходи.  

• Не відчиняйте двері, не з’ясувавши хто саме до вас прийшов. Вхідні двері обов’язково повинні бути обладнані вічком та дверним ланцюжком. Не можна відразу впускати тих, хто навіть у міліцейській формі, коли ви не викликали працівників міліції. З’ясуйте, з якого він відділу міліції, телефон чергового, обов’язково вимагайте документ, що засвідчує особу. 

• Не застосовуйте для охорони власної квартири засобів, які заздалегідь можуть спричинити важкі наслідки: підведення електроструму, встановлення вибухового пристрою і т.п. Адже можете згідно із законом понести відповідальність після того, як це спрацює.

 

  ЩО РОБИТИ, КОЛИ ВАС ОБІКРАЛИ?

Ви повернулися додому і виявили зламаними або відчиненими вхідні двері. У такому випадку рекомендуємо:

• не заходити у квартиру; 

• звернутися за допомогою до сусідів; 

• терміново викликати міліцію 

• не заходячи в помешкання, перевірте, чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду працівників міліції. Коли побачите злочинців і не маєте змоги їх затримати, запам’ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір автомашини, в якому напрямку вони від’їхали.

 

Прес-служба МВС.

Comments are closed.