Міжміський проїзд підвищать

0

Вартість проїзду на маршрутах всередині Полтавської області зросте не більше, ніж на 10 копійок за кілометр – це близько 30%.

Такого висновку працівники профільного департаменту облдержадміністрації дійшли після вивчення документів, які перевізники подали для обґрунтування підвищення тарифу на проїзд у приміському та міжміському транспорті.

 

Як повідомив на апаратній нараді директор Департаменту інфраструктури та туризму Сергій Марчишинець, на сьогодні вартість проїзду складає 35 копійок за пасажирокілометр. Економічне обґрунтоване підвищення тарифу на проїзд може становити не більше 45 копійок за кілометр.

 

Натомість перевізники під час публічних обговорень озвучували новий тариф у розмірі від 50 копійок за кілометр до 1 гривні 20 копійок.

 

«Таке різке зростання тарифів перевізники пояснювали стрімким підвищенням курсу долара, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, — говорить Сергій Марчишинець. — Однак минулого тижня ситуація на ринку почала стабілізуватися. Ціна на пальне — бензин та газ — хоч і не так швидко, як того хотілося, проте почала знижуватися. Гривня також зміцнюється. Залишається питання з дизельним пальним, проте 80% перевізників заправляють транспортні засоби не дизелем, а газом».

 

Як прокоментував в. о. директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов, перевізники також включили у тариф підвищення заробітної плати учетверо. Ще одна причина підвищення тарифу — здорожчання автозапчастин.

 

Нині в області тривають громадські обговорення майбутнього тарифу на проїзд у транспорті. Як запевнив Сергій Марчишинець, він буде не більшим, ніж 45 копійок за пасажиро-кілометр. Якщо ж пальне дешевшатиме й далі, розмір тарифу також переглянуть у бік зменшення.

Comments are closed.