На Полтавщині через чуму оголошено карантинну зону

0

Щойно в Пирятині закінчилося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пирятинській РДА щодо епідеміологічної ситуації у Пирятинському районі.

У с. Харківці на місцевому підприємстві «Лукулл» виявлено африканську чуму свиней, повідомляє Юрій Береговий (“Пирятинська правда”).

«У зв’язку з поширенням інформації щодо можливого виявлення у с. Харківці захворювання на африканську чуму свиней, ми провели плідну співпрацю з правоохоронними і контролюючими органами. Факт захворювання підтвердився», – сказав голова Пирятинської РДА.

Перший заступник голови РДА Владислав Гуленко заявив, що тільки після другої спроби вдалося виявити африканську чуму свиней (АЧС).

«Спочатку керівництво підприємства не допускало на свою територію контролюючі органи. Але нам вдалося переконати їх, і ми зробили аналізи. Перший результат був негативний, але повторна спроба показала, що з 25 свиней у 5-ти знайшли АЧС. Зараз на підприємстві знаходяться свині, вага яких складає 21,9 тонн, їх має бути знищено», – заявив Гуленко.

На запитання голови РДА Олега Кучі до головного ветлікаря Пирятинського району Андрія Середи, чому з першого разу не вдалося ідентифікувати захворювання, ветлікар відповів, що не може відповідати за колег з інституту, який проводив лабораторні дослідження.

Також Андрій Середа повідомив, що у Харківцях оголошено про першу карантинну зону.

«З 07.08.15 оголосити у с. Харківці, а також у радіусі 3-ох кілометрів першу карантинну зону, а в радіусі 20 км – другу карантинну зону. Встановити 3 ветеринарно-міліцейські пости на в’їздах та виїздах із с. Харківці. Розмістити дизбар’єри для транспорту і дизкилимки для пішоходів. У населеному пункті вилучити усе поголів’я свиней у домогосподарствах, забити і знищити шляхом спалення. Провести дезінфекційні заходи на підприємстві, де було знайдено хворих тварин. У першій зоні заборонити проведення ярмарків та виставок. Провести діагностичний відстріл диких кабанів з метою взяти аналізи. Привести до відповідності норму 10 голів на 1 тис. га. У другій зоні знищити усіх гризунів і бродячих тварин, а у домогосподарствах, що знаходяться у цій зоні провести щеплення», – застеріг головний ветлікар району.

Також Андрій Андрійович звернувся до населення, щоб попередити панічні настрої, що вже курсують не тільки районом, а й Україною.

Він попросив власників свиней у разі захворювання тварин звертатися до ветеринарної лікарні: “Фахівці приїдуть, візьмуть аналізи і проведуть лабораторні дослідження”.

Власників свиней, що знаходяться у першій карантинній зоні, застерігають, що законодавством передбачена кримінальна відповідальність за умисне поширення інфікованих тварин.

Comments are closed.