На Полтавщині родина отруїлася грибами

0

  У Котелевському районі сім’я із 4 осіб – батько і троє дітей 11, 12 та 15 років днями назбирали у лісі дикорослих грибів і “смачно” повечеряли.

  Вже наступного дня вранці у всіх членів родини виникла нудота, головний біль, біль у животі, блювота та пронос. З цими симптомами всю сім’ю у тяжкому стані санітарним транспортом госпіталізували до реанімаційного відділення Полтавської центральної районної лікарні і потім дітей 11 та 12 років перевели до реанімаційного відділення Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, а батька і підлітка 15 років – до  реанімаційного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського.

  Незважаючи на весь комплекс реанімаційних заходів, що надавався постраждалим, стан отруєних не покращився, розвинулась недостатність печінки. У зв’язку з цим для надання спеціалізованої допомоги всі постраждалі були екстрено евакуйовані у лікувальні заклади м. Києва: троє дітей –  в Український дитячий центр клінічної токсикології, інтенсивної та еферентної терапії дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”, а батько – у лікарню швидкої допомоги. На сьогоднішній день стан всіх членів родини залишається тяжким. Лікарі роблять все можливе, щоб врятувати постраждалих.

  Цю історію розповіли в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА, аби застерегти людей. Адже нині пройшли дощі і настала пора грибів. Проте збирання дикорослих грибів та їх споживання – це завжди ризик. Їх вживання іноді закінчується трагічно — грибними отруєннями, а деколи й призводить до смерті людини.

Comments are closed.