На Полтавщину потрапила свинина з африканською чумою

0

  Наприкінці липня на Київщині виявили спалах захворювання поголів’я свиней на африканську чуму. Спочатку в Броварському районі, а потім в селищі Калита. Саме звідти до Полтавської області потрапила частина ураженої чумою худоби. Раніше спалахи чуми були зафіксовані в 2013 році в Рівненській, Житомирській, Черкаській та Сумській областях. Найгірше, що вірус африканської чуми продовжує жити у м’ясі навіть після термічної обробки.

  — 20, 22 та 23 липня до Миргорода з Калити завезли 350 голів свиней, — розповів головний ветеринарний лікар області Сергій Аранчій. — Патологічних змін та клінічних ознак, характерних для даного захворювання, не було. Вони всі пройшли термометрію. Але, на жаль, ми не знали, яка ситуація на комплексі в Калиті. Тому зараз ми вживаємо запобіжних заходів.

  Також Сергій Аранчій повідомив про підозру, що близько тисячі уражених свиней потрапило і на один з переробних пунктів у Пирятині. Але перевірити це підприємство вони не можуть, тому сподіваються на відкриття кримінальної справи. Проте він нарікає, що на це буде витрачено багато часу, що загрожує залишити країну без свинопоголів’я.

  Довідка: Африканська чума свиней — це гостре інфекційне захворювання, яке вражає свійських і диких тварин. Людині хвороба не загрожує, але вона може бути її переносником. Передається вірус усіма відомими способами і живе у м’ясних стравах навіть після термічної обробки. Вакцини проти чуми поки що немає і хворих свиней масово спалюють в радіусі кількох кілометрів від центру спалаху захворювання. На чуму не хворіє інша худоба, а лише свинопоголів’я.

  Полтавцям рекомендують купувати м’ясо тільки місцевого виробництва, а керівникам господарств і переробних підприємств забити кондиційне поголів’я зараз, щоб мінімізувати можливість занесення чуми до області. Також рекомендовано перевести свинокомплекси на закритий режим роботи.

Comments are closed.