Новинки вступу-2016: пільги для учасників АТО та заяви по інтернету

0

Міністерство освіти і науки підготувало новинки вступникам, котрі вступатимуть до вузів влітку наступного року, але дещо залишилось без змін.

 

Нові правила прийому вузи мають опублікувати на своїх веб-сторінках до 15 грудня цього року.

 

Сама вступна кампанія триватиме з 11 до 28 липня. 

 

Вже 1 серпня оприлюднять списки рекомендованих до зарахування на “бюджет”. 

 

 

Остаточні результати кампанії будуть відомі 10 серпня (для “бюджетників”) і 15 серпня (для “контрактників”).

 

Залишилось незмінним:

•Конкурсний рейтинговий вступ (тобто, абітурієнти в списках будуть розташовуватися від тих, хто має найвищі бали ЗНО, до найменш успішного вступника).

 

•Як і раніше, абітурієнти, можуть подати максимум 15 заяв.

 

• Потрібно визначитися з пріоритетністю кожної з заяв, пронумерувавши їх від 1 до 15 (де 1 – це вуз і спеціальність, куди б ви найбільше хотіли вступити, а 15 – найменш бажане місце навчання). Вперше така практика була запроваджена під час минулої вступної кампанії.

 

•Обов’язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два предмети вибирає вуз на свій розсуд або сам абітурієнт вибирає зі списку предметів, які запропонував вуз.

 

• Вузи прийматимуть сертифікати ВНО, видані лише у 2016 році. За сертифікатами минулих років вступати не можна.

Новинки вступу-2016:

•Змінився перелік спеціальностей, на які можуть вступати абітурієнти. Наприклад, замість трьох спеціальностей “журналістика”, “реклама і зв`язки з громадськістю”, “видавнича справа та редагування” залишився лише один напрям підготовки: журналістика.

 

•Скасовано цільовий прийом до вишів.

 

•Якщо раніше заяви можна було подавати як особисто приїхавши у приймальну комісію, так і дистанційно – через сайт http://edbo.gov.ua/ (єдина електронна база вступників), то тепер їх потрібно подавати лише в електронній формі. Виняток становлять лише пільговики, яким для підтвердження їх статусу необхідно привезти відповідні паперові документи. А також ті абітурієнти, які вступатимуть за результатами іспитів, співбесіди, поза конкурсом.

 

•Вступник може подати максимум 15 заяв, але тепер кількість вузів не обмежується п’ятьма, які раніше. На одну і ту ж спеціальність можна подати заяви навіть у 15 вузів.

 

•Кількість вступників-пільговиків, яких зараховуватимуть поза конкурсом, скоротили з 20% до 5-10% (в залежності від спеціальності).

 

•Для учасників АТО (звільнених після 30 листопада 2015 року чи тих, хто ще воює, окрім строковиків) та тих, хто втратив здоров’я (став інвалідом, отримав контузію тощо) в результаті участі у масових акціях на Майдані  період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року передбачені пільги. Перші отримали право вступати за результатами екзаменів у виші (але можуть і за ЗНО), а другі можуть стати студентами за співбесідою.

 

Comments are closed.