Проблеми з наповненням пенсійного фонду

0

  Незважаючи на соціально-економічні проблеми в області не допустили затримок у виплаті пенсій. Підсумки роботи минулого року підбили на колегії обласного управління пенсійного фонду. За даними відомства, з початку року  середня трудова пенсія навіть збільшилася  на сімдесят дві гривні – до тисячі чотирьохсот  дев’яноста дев’яти гривень.

  І все ж, погоджується начальник управління Валерій Руденко, вона не відповідає реальній вартості життя у державі. На тлі цього гострою залишається проблема виведення бізнесу з тіні, що  допомогло б наповнити пенсійний фонд області. І тут вже, говорить чиновник, мало покладатися на совість роботодавців – потрібен тиск громадськості.

  Цього року  фінансові потреби пенсійного фонду області не будуть менші за минулорічні – прогнозує Валерій Руденко. На забезпечення пенсіями потрібно понад вісім з половиною мільярдів гривень, причому бюджет фонду знову буде дотаційним.

  Вивести бізнес із тіні покликані нововведення в оподаткуванні – відміна єдиного податку та запровадження  додаткового соціального внеску. Та більш дієвим має стати тиск суспільства – говорить Валерій Руденко. А надто – півмільйона найманих працівників, які повинні бути зацікавлені у прозорій,  а не у конвертах виплаті зарплати , а отже і прозорих пенсійних внесках. Адже шістнадцять мільйонів боргів до пенсійного фонду мають працюючі підприємства.

  З початку війни на Сході України до області вже переселилися  11 тисяч людей, які також претендують на соціальні виплати. І тут, звертає увагу Валерій Руденко, виникає інша проблема – пенсійного туризму. Люди, не маючи постійної реєстрації на Полтавщині, приїжджають сюди  за пенсіями, створюючи проблеми для управлінь пенсійного фонду.

  Та Валерій Руденко не виключає, що і цим терміном (до лютого) перебування переселенців без реєстрації не обмежиться – на карті не просто виплати, а можливість для людей вижити.

 джерело: ltava.poltava.ua

Comments are closed.