Що буде з банком «Фінанси і кредит»

0

 Про перспективи розвитку банку «Фінанси та кредит» розповідає видання Forbes Україна. Останнім часом банк почав переживати відчутні проблеми. Його власником є один з найбагатших українців, президент футбольного клубу «Ворскла» Костянтин Жеваго.

 Нагадуємо, у вкладників банку виникли проблеми зі зняттям коштів, але нещодавно пан Жеваго отримав для своєї фінансової установи недоторканність від виконавчої служби та 750 млн гривень стабілізаційного кредиту від НБУ. Журналісти Forbes розібралися з майбутнім однієї з найвідоміших фінансових установ країни.

 Банкіри вважають, що Жеваго всіма силами намагається врятувати банк – щоправда, за кошт своїх вкладників. Так, 30 червня підходить крайній строк щодо докапіталізації установ, які брали на себе такі зобов’язання за підсумками стрес-тестів МВФ.

 Тих, хто не впорається із завданням, передадуть тимчасовій адміністрації та Фонду гарантування вкладів. У банку Жеваго вже заявили про готовність збільшити статутний фонд на 1,97 млрд гривень.

 У той же час екс-член Ради НБУ Василь Горбаль вважає, що через судові ухвали акціонери «юридичними вивертами пробують утримати банк на плаву. Якщо брати за структурою пасивів і балансу, банк має бути виведено з ринку».

Comments are closed.