Спортсмени з Полтавщини показали достойний рівень на Європеаді

0

Одну срібну та дві бронзові медалі поклали полтавці до скарбнички збірної країни на Європіаді! У неділю, 28-го червня, у Баку закінчилися І-ші в історії Європейські Ігри, що тривали з 12-го червня. Полтавщину на них представляло семеро спортсменів у різних видах спорту.

У день Конституції України наша збірна на барвистій і масштабній церемонії закриття 1-ї Європіади виглядала яскраво і патріотично. Полтавці могли радіти, бачачи, як наш земляк, 19-річний боксер і бронзовий призер у напівважкій категорії Олександр Хижняк почесно ніс національний прапор. Разом із боксерами – срібна призерка Європейських ігор, уродженка Миргородщини, баскетболістка 23-річна Ольга Мазніченко. У фіналі з баскетболу жіноча збірна 3 на 3, до якої увійшла і наша землячка, здобула друге місце.

Найрейтинговіший триатлет України Іван Іванов із Комсомольська до триатлонної еліти цього разу не ввійшов. І з результатом 1:53,31 фінішував лише на 28-му місці.

Іменитий і досвідчений Юрій Сухоруков із Донецька останній рік тренується у Комсомольську. Тож на Європіаді виступав за Полтавщину. У фіналі з кульової стрільби переміг кількох іменитих суперників, але посів лише 7-му позицію.

Ще один спортсмен із Комсомольська Дмитро Янчук став п’ятим на веслуванні. А в пару з львів’янином Тарасом Міщуком у дисципліні каное-двійка у попередньому запливі фінішували третіми, подолавши дистанцію в 1000 метрів.

Найпершу ж медаль від Полтавщини на Європіаді здобув борець Дмитро Пишков. Уродженець Луганська, який представляв Полтавську область, поборов кількох іменитих спортсменів і завоював бронзову медаль з греко-римської боротьби у ваговій категорії 75 кг.

Загалом у Євроіграх узяли участь понад шість тисяч спортсменів із 50 країн. Протягом 17 днів розіграли 253 комплекти медалей у 20 видах спорту – більше 15 тисяч медалей! Командну першість здобула Російська Федерація.

Україна в загальнокомандного заліку фінішувала восьмою, а за кількістю медалей отримала п’ятірку. На рахунку українців 46 нагород: 24 бронзових, 14 срібних нагород. Гімн України в Баку 8 разів звучав.