У Полтаві затримали “паперового” шахрая

0

  Працівники карного розшуку Київського райвідділу міліції Полтави нещодавно встановили особу полтавця, який шляхом обману заволодів більш як 27 тисячами гривень в однієї із полтавських сімей. Хоча гроші потерпілі віддали ще у липні минулого року, однак, те, що їх ошукали – зрозуміли тільки зараз.

  Молоде подружжя, що проживає на першому поверсі в одній з багатоповерхівок по вулиці Ватутіна, влітку 2014 року вирішило добудувати до своєї квартири невелику прибудову та таким чином збільшити простір для проживання. Щоб не оббивати пороги чиновницьких кабінетів за необхідними дозволами, полтавці вирішили скористатись послугами людини, яка, звичайно за певну плату, пообіцяла швидко оформити всі необхідні документи. «Помічника» знайшли досить швидко через оголошення. Отримавши суму в 27,5 тисяч гривень, які повинні були піти як на плату за різноманітні довідки так і безпосередньо йому за роботу, чоловік запевнив, що господарі сміливо можуть розпочинати будівництво – до його закінчення, яке планувалось узимку, усі дозволи будуть готові.

  Коли подружжя закінчило будівництво, чоловік і справді надав їм усі необхідні документи, тож власники квартири результатом були задоволені. Однак, задоволення це тривало досить недовго, а саме до того моменту, коли за невеликими уточненнями отриманих дозволів полтавці не звернулись до органів влади, які видавали дані документи. Там виявилось, що ніяких документів на добудову за вказаною адресою ніхто не оформляв.

  Після отриманої заяви від потерпілих у Київському райвідділі міліції за даним фактом було розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Через декілька днів оперативникам вдалося встановити особу та адресу проживання зловмисника. Ним виявився 27-річний тимчасово безробітний полтавець. У своїх поясненнях працівникам міліції він зізнався, що ніяких документів на будівництво оформляти він не збирався, а шляхом обману хотів просто заробити собі грошей на прожиття.

  «Окрім цього, зараз слідчим направлено запити до відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування з проханням офіційно підтвердити чи спростувати факт оформлення документів, – повідомив перший заступник начальника Київського РВ ПМУ майор міліції Олег Кропивка. – Якщо ми отримаємо відповідь, що відповідні дозволи не видавались, то відносно даного чоловіка буде розпочате ще декілька кримінальних проваджень за статтею 358 Кримінального кодексу України – за підроблення документів та використання завідомо підроблених документів».

Comments are closed.