У Полтаві затримано псевдоміліціонерів

0

 Дільничні інспектори Київського райвідділу міліції Полтави встановили особи та затримали двох полтавців, які, видаючи себе працівниками міліції, заволоділи чималою сумою грошей у неповнолітніх.

 При затриманні у зловмисників вилучили два пневматичних пістолети, які вони використовували під час скоєння злочину.

 До міліції із заявою звернувся один із потерпілих юнаків. «Ввечері я йшов до свого товариша, – розповів хлопець правоохоронцям. – З автомобіля, який стояв повз дороги, вийшов водій, представився працівником міліції та потягнув мене в машину. Там сидів ще один чоловік, в руках у нього був пістолет».

 Псевдо-працівники міліції почали розпитувати переляканого хлопчину, що він робить і чи не знає, хто скоює крадіжки з гаражів, які розташовані неподалік. Не отримавши практично жодної інформації, чолов’яги наказали неповнолітньому телефоном покликати свого друга. «Коли прийшов товариш, – продовжує потерпілий, – то водій знову вийшов із машини, під дулом пістолета заштовхав його в автомобіль та почав знову розпитувати про якість крадіжки». Однак, і від другого юнака, який ніколи не переступав межу Закону, чоловіки також не почули нічого цікавого.

 Через деякий час зловмисники поїхали разом із неповнолітніми по місту, а згодом почали вимагати гроші за те, щоб вони не повідомляли батькам про затримання. Перелякані юнаки готові були на будь-які умови, аби вирватись від людей зі зброєю в руках, тому в банкоматі зняли сімсот гривень та віддали їх псевдо-працівникам міліції.

 «Після отримання заяв від потерпілих ми внесли відомості про це до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почали вживати заходи щодо затримання правопорушників, – розповідає начальник Київського РВ ПМУ підполковник міліції Сергій Махно. – Зважаючи на всі обставини скоєного злочину, ми дійшли висновку, що зловмисники або справді колись працювали у лавах міліції, або раніше затримувались за скоєння злочинів. Тому розслідування даного кримінального правопорушення ми розпочали за двома напрямками».

 Через деякий час, за описом зовнішності одного із зловмисників, який надали працівникам міліції потерпілі юнаки, старший дільничний інспектор капітан міліції Олександ Ніфантов впізнав полтавця, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Коли міліціонери навідались до нього за місцем проживання, то 32-річний чоловік зізнався у скоєнні злочину та видав правоохоронцям два пневматичних пістолети, які використовувались для залякування потерпілих.

 «У наших знайомих невідомі пошкодили гараж, ми з товаришем хотіли знайти цих негідників, – пояснював він свої дії міліціонерам. – Пістолети взяли, щоб вірили, що ми міліціонери і боялись нас. Ідея забрати гроші виникла спонтанно, ми цього спочатку не планували». Чи насправді зловмисники мали «благу мету», чи це лише прикриття своїх злих намірів, працівники міліції з’ясують в ході подальшого розслідування. Наразі, дії двох чоловіків кваліфікуються за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Відповідно санкції даної статті зловмисникам загрожує покарання аж до позбавлення волі на строк до трьох років.

Comments are closed.