В центрі Полтави екологічна катастрофа

0

  В центрі Полтави, де напередодні каналізаційні нечистоти залили будівельний котлован, ситуація станом на сьогодні погіршилась.

  Напередодні робочі будмайданчику, де компанія «Архімета» зібралась зводити комплекс житлових багатоповерхівок, пошкодили каналізаційний колектор. Внаслідок чого нечистоти хлинули на будмайданчик, заливши і частину житлової зони.

  За словами місцевих жителів в їхніх подвір’ях зараз справжня екологічна катастрофа міського масштабу. В центрі житлової зони утворилося озеро з сотнями тон нечистот.

  Перебувати поряд і навіть відкривати вікна наразі неможливо. Концентрація випарів у повітрі уже викликала у кількох людей головні болі і загальне погіршення стану. При цьому не всі з них, а це передусім найбільш вразливі – хворі і літні люди, мають можливість тимчасово покинути квартири. Найближчим часом таке небезпечне сусідство кільком сотням людей загрожує епідемією.

  Крім того сусідство з раптовим озером робить все ближчою техногенну катастрофу для найближчої житлової багатоповерхівки – по вулиці Ляхова, 12а.

  Забудовник від початку став рити котлован з порушеннями – не витримавши мінімальної відстані до інших будинків, потім скоротив її ще. Витік стався “у зв’язку із проведенням земляних робіт поблизу каналізаційної мережі” – повідомили у “Полтававодоканалі”. Тепер стіни котловану розмокають і обвалюються у рідину – що уже загрожує сусідній житловій багатоповерхівці.

 

  Люди бояться залишатися вдома, адже під їх фундаментом уже не міцний ґрунт, а фактично болото – це видно неозброєним оком.

  На початку надзвичайної ситуації влада міста і забудовник не відреагували належним чином.

  У «Полтававодоканалі» заявили, що “зняти статичний підпір технічно неможливо”.

  Підприємство у свою чергу зобов’язало замовника будівництва найближчим часом у терміновому порядку виконати власним коштом прокладку ділянки каналізаційної мережі для вирішення цієї проблеми.

  Проте будь-яких ліквідаційних робіт сьогодні жителі так і не дочекалися.

  Але, що цікаво – додзвонитися до забудовника раптово стало неможливим. Хоча ще кілька днів тому за цим телефоном бойко відповідали на дзвінки тих, хто цікавився придбанням квартири в будинку, що зводиться.

Comments are closed.